YAKINDAN KUMANDAN

YAKINDAN KUMANDAN
YAKINDAN KUMANDAN
Hatırlarsanız herkes barajın yanlış kurulduğu hususunda fikir birliği yapmıştı. Madem baraj antidemokratik, barajın altında kalan en iyi iki parti baraj maçı yapsın; kazanan partinin lideri milletvekili seçilmiş olsun.

Meclis'in yeni takımına dair
Hatırlarsanız herkes barajın yanlış kurulduğu hususunda fikir birliği yapmıştı. Madem baraj antidemokratik, barajın altında kalan en iyi iki parti baraj maçı yapsın; kazanan partinin lideri milletvekili seçilmiş olsun. Yani böylece çözüm konusunda önden bir samimiyet gösterilmiş olur.
Bu maçtan önce, Mehmet Ağar'ın jübile maçı oynansın. Çünkü bu seçimin en güzel sonuçlarından biri, tartışmasız Mehmet Ağar'ın henüz siyasetten tamamen çekilmiş olduğu net olmamakla beraber, parti başkanlığından istifa ettiğidir. Kankası Fatih Terim, hocalığını kendisinin yapacağı takımı oluşturmaya hemen başlamalıdır. Jübilede mutlaka özel timden seçme oyuncular oynatılmalı, eğer bu mümkün olmayacaksa, en azından bir gösteri yapmalarına müsaade edilmeli. Mesut Yılmaz, Mehmet Ağar'ın omuzlara alınmasını müteakiben yerine oyuna girmek için tribünden sahaya atlayacaktır. "Tutmayın kardeşim ben eski kaptanım" diyecektir. Bırakın girsin.
CHP 'akıllı bina' tabir edilen binaya geçmeden herkes, "Bir yerden başlaması gerekiyordu, binadan başlaması iyi oldu" dediydi. Ne yapsan çocuk okumuyor. Bu durumda Deniz Baykal eğer uygun bir jübile tarihi belirlemeyecekse, artık kendisine takım aramalı. Çok eskiden olsa, Muhafızgücü, İzmir Denizgücü namlı takımlardı, birine giderdi. "Artık o takımlar yok, hem benim sözleşmem var", filan diye ayak diretirse, derhal PAF takıma gönderilmeli.
DTP'den gelen yeni oyuncular dikkatle izlenmeli. Tecrübesizdirler, onlara şans verilmeli. Takıma uyum gösteremediler diye sezon başı sözleşmeleri feshedilmemeli. Rakip takım tribünü önceden boşaltılır ya; DTP'liler Meclis oturumlarından önce çıkarılmalı, yarım saat sonra da MHP'lilerin çıkmasına izin verilmeli. Gündüz Aktan, mümkünse birkaç saat sonra, o da yatıştırıcı iğne vurulduktan sonra çıkarılmalı. İğne, hani belgesellerdeki tüfek var ya, onunla atılmalı.
Seçmelere geldiklerinde bunlardan topçu olmaz diyenlere hiç inanmamıştık. Herkes haliyle şimdi Ufuk Uras'ın rakibin sağ kanadını nasıl hallaç pamuğu gibi attığını izleyecek şimdi. Soldan topu aldı mı tribünden "Yürü ezilmişlerin oğlu, kim tutar seni" diye hançeremizi yırtacağız. Akın Birdal'la yapacağı ikiye birleri, DTP'lilerle birlikte total futboldan vereceği örnekleri göreceğiz. Baskın Oran'a 'Gönlümüzün Adamı' özel ödülünü vereceğiz.
Bilirsiniz, Dünya Kupası'nı Brezilya üç kez kazandıktan sonra, Jules Rimet adı verilen kupayı temelli evine götürmüştü. AKP, ikinci kez, hem de üst üste seçimi kazandığına göre, üçüncü kez seçimi kazanırsa (ki öyle görünüyor) Başbakanlığı temelli evine götürsün. Ortaya yeni bir kupa konsun, artık adı ne olur bilemem, bu yeni Cumhuriyet Kupası için mücadele yeniden başlasın. Yani muhtıra darbe filan, gerek kalmasın diye.