Yamen Uzun projelerini anlattı

Yamen Uzun projelerini anlattı
Yamen Uzun projelerini anlattı
Fenerbahçe Kulübü Seçimli Genel Kurulu'nda başkan adayı olan Yamen Uzun, tüm Türkiye'deki taraftarı ilgilendiren bir projesi olduğunu açıkladı.

İSTANBUL (AA) - Yaptığı yazılı açıklamayla projelerini anlatan Yamen Uzun, 3 Temmuz sürecinde Türk futbolunun Fenerbahçe üzerinden temizlenmeye çalışıldığını savunarak, "Bu süreçte yalnızlaştırılan Fenerbahçe'ye başkan seçilmem halinde ilk icraatlarımdan birisi tüm Türkiye 'deki taraftara dokunacak bir halkla ilişkiler çalışması olacak" şeklinde ifadeler kullandı.

Profesyonel bir ekiple tüm Türkiye'deki taraftarlarla ve camiayla birlik içinde olacakları bir çalışma gerçekleştireceğini, adı 'Taraftar AŞ' ya da 'Tribün AŞ' olabilecek profesyonel bir şirket kurulmasını sağlayacağını kaydeden Uzun, "Bu şirketin büyük hissesi Fenerbahçe Kulübü'ne ait olacak. Bu profesyonel şirket vasıtasıyla hem tribünlerin doğru yönetilmesini sağlayacağım, hem de taraftarımıza kulübün içinde olacakları bir iş imkanı yaratacağım" diye görüşlerini aktardı.

Diğer kulüplerle aralarında barış ortamı yaratabilmek için gerekirse Galatasaray ve Trabzonspor'un da kapısını çalacağını belirten Uzun, şunları kaydetti:
"Bu hizmeti gerçekleştirirken en büyük hedeflerimden biri, kulübümüzün içinde olduğu bu yalnızlıktan kurtulması olacak. Aday olurken de söylediğim gibi herkesle barış için çalışacağım. Herkesle barış için gerekirse ekibimi yanıma alıp tüm kulüplerin kapısını da çalacağım. Bu kulüplerin içine Galatasaray ve Trabzonspor da dahil olacak. İnanıyorum ki bu süreçte kongre üyelerimiz de benim birikimime sahip, yıpranmamış, uzun yıllar Türkiye'nin önemli kurumlarında yönetici olarak görev almış bir ismin başkan olarak daha yararlı olacağına karar vereceklerdir."