Yanal: Bir daha asla olmaz

Yanal: Bir daha asla olmaz
Yanal: Bir daha asla olmaz
Fenerbahçe'nin teknik patronu Ersun Yanal, önlerine bakacak kadar güçlü bir takım olduklarını söyledi.

MUSTAFA AKIN / İSTANBUL (DHA) - Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal ile Portekizli futbolcu Bruno Alves, Arsenal ile Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanacak maç öncesi basın toplantısı düzenledi.

Wenger'e müjdeli haber


Ersun Yanal, "Önemli bir maç bizi bekliyor. İki aşamalı bir karşılaşma oynayacağız, ilk yarısını kendi evimizde oynuyoruz. Bir önceki maçımızda hem yarışarak hem de hazırlanarak oynadığımızı söylemiştik. Bu süreç devam ediyor. Bu karşılaşmaları oynayabilecek kaliteli bir takıma sahibiz. Marka değeri yüksek, gücü yüksek bir takımız. Oraya avantajlı gitmek istiyoruz. Oyuncularımın buradan avantajlı bir sonuçla çıkacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Arsenal'in de kendi liginde öne geçmesine rağmen sahadan mağlup ayrıldığını belirten Yanal, "Takım olarak buhranı atlattık. Önümüze bakacak kadar güçlü bir takımız. Kadromuz bunun için yeterli. Arsenal de bu hafta galipken kaybetti. Oyuncularımı daha dinamik daha yüksek tempolu oynamaya hazır hale getirmem gerekiyor. Rotasyonu gerçekleştirecek oyuncalarımız zaman zaman bizden uzak kaldı, ama bu performansı göstereceğiz" diye konuştu.

Ersun Yanal, CAS davası hakkındaki sorulara, "Bizim görevimizi sahanını içinde kalmak. Orayı hiç düşünmüyoruz. Oraya yüklenmiş ciddi bir ekip var. Biz kulübümüze sahanın içinden yardımcı olmayı düşünüyoruz" yanıtını verdi.

Fenerbahçe'den Yanal açıklaması


Başkanın oyuncularla yaptığı toplantı hakkında ise Fenerbahçe Teknik Direktörü, "Her kulvarda birinci olmak için yarışıyoruz. Bu bizim misyonumuzda var. Takım olarak her zaman birinci olmak için yarışırız. Bunu bir daha anlatmak için bu tür organizasyonlar yapılıyor. Oyuncularımızla hedeflerimizi hatırlatmak adına birlikte olduk. Zaman zaman problem çözmek için de temaslar oluyor, ama sizin yazdığınız jargonda olmuyor. Her dakika beraberiz, sadece bir günlük konuşulan sözcüklerle değil" dedi.

Arsenal ve kendi takımındaki sakat oyuncular hakkında görüşlerini dile getiren Yanal, "Arsenal'in bir tarzı var. Çok yetenekli genç oyuncuları buluşturup, onları dünya futbol piyasasına sunan bir takım. Bizde de sakat oyuncular var. Bizim gibi takımlarda çok fazla sakatlığı düşünmemek gerekiyor. Onların da 'eksik' söylemlerinin olmaması gerektiğini düşünüyorum. Gökhan var, hazır olan Egemen var. Onları hazırlamak ve saha içinde performanslarını göstermelerini sağlamalıyız. Onların zaman almalarını sağlayacağız. Belki Mehmet Topal'ın sakatlığı tekrarlayabilir, bu akşam bakacağız. Bunları takımdaki oyuncuların hazır olmasıyla gidereceğiz. Arsenal'in bizden farkı uzun süre bir sistemden geliyor olması. Onlarda sakatlığın çok problem olduğunu düşünmüyorum. Fenerbahçe, bugün sahaya çıkacak takımıyla hazırdır. Eksik oyuncumuz kalmadı biraz maç eksiğimiz var. Dediğim gibi hem yarışıp hem hazırlanmak oldukça güç" şeklinde konuştu.

Çanlar Wenger için çalıyor


Kendisi hakkındaki eleştiriler hakkında ise Yanal, "Ülkemizde medyamızın kültürünü çok iyi biliyoruz. Eleştiriden beslenen bir tarzımız var. Bu yabancı bir tarz değil. Onlar işini yapıyor, biz de işimizi yapıyoruz. Ancak bir daha Konyaspor maçı asla olmaz. Biz lige ikinci haftadan itibaren başlayacağız" yorumunda bulundu.

Tecrübeli futbolcu Bruno Alves ise "Bu bizim için önemli bir oyun olacak. Herkese bu rekabetin içinde olduğumuz göstermek istiyoruz. Biz bu kapasitedeyiz. Umarım iyi maç olur ve kazanırız. Deplasman maçımız da zor olacak. Takım hazır diye düşünüyorum. Fenerbahçe, bu tarz oyunları oynamayı hak ediyor" dedi. Saha içinde görev aldığı bölümlerde Fenerbahçe'nin hiç yenik duruma düşmediğinin hatırlatılması üzerine ise Bruno Alves, "Benden daha önemli olan şey takımdır. Biz hep birlikte çabalıyoruz. Zafer için kendi adıma elimden genlinin en iyisin yapmaya çalışıyorum. En önemli nokta oyuncuların kulüp için neler yapabilecek olduklarıdır" dedi.

Alex'e büyük onur