Yanal: Bir gün mutlaka değişecek

Yanal: Bir gün mutlaka değişecek
Yanal: Bir gün mutlaka değişecek
Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, son dakika galibiyetleri ile ilgili bir ifade kullandı.

RİZE (AA) - Ersun Yanal, 2-1 kazandıkları Çaykur Rizespor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, oyunun içerisinde farklı değerlendirebilecek bölümler olduğunu belirterek, "Başlangıçta oyunun kontrolü bizde gibi görünse de bir anda uzun toplara dönüp rakibin ön bölgesinde kalan oyunculara fırsat verdik ve gol yedik. İlk yarının sonlarına doğru toparlayıp golü bulunca oyun elimize geçti. İkinci yarı uzun süreli mücadele ettik. Fenerbahçe ile oynamak zor diye düşünüyorum. Çünkü biz her dakika oyunu 24 kişinin giren çıkanın kalbi ile mücadele eden bir takımız. Bunu her seferinde sahaya yansıtıyoruz" diye konuştu.

Çalımbay'ın hakem isyanı


İkinci yarının 60. dakikasından sonra rakibi geri itip kendilerinin ileri çıktığını ifade eden Yanal, şöyle devam etti:
"Bu golün habercisiydi. Biz iyi bir takımız ve 24 kişi her zaman oyunda ağırlığını koyuyor. Bizimle olmayan oyuncularımız var ve sonradan giren oyuncularımızın katkısı büyük. Oyuncularımızı yürekten kutluyorum. Hem psikolojik hem de fiziksel bir savaş veriyoruz. Mücadeleyi kazanan oyuncuların tavrı beni mutlu ediyor. Ligin ilk yarısında üç karşılaşmayı kazanıp rakiplerimizle mesafeyi koruyup devam etmek istiyoruz. Rakibimiz ise mücadelesi güçlü bir ekip. Uzun zamandır sakatlıklar nedeniyle tam kadro çıkamamışlardı. Onlar için de kritikti. İki İstanbul desplasmanından da puan almışlardı. Burası gerçek deplasman, puan aldığımız için mutluyum.

"BİZİM İÇİN İŞLER İYİ GİDİYOR"

Çok değerli oyunculara sahip olduklarını kaydeden Yanal, şöyle devam etti:
"Oyuncularımızı sıcak tutmamız gerekiyor. Bazı oyuncularımız çok önemli. Özellikle bugün Cristian öne çıkan oyuncuydu. Çok güzel işler yaptı ve gol attı. Ofansif gücümüzü artırdı. Oyuncularımızın mücadelesi bizi keyiflendiriyor. Oyuncularımızın kazanma ruhu, sonradan girse bile bizi sevindiriyor. Tercihlerimizde kriter yok. Teknik duruma göre yaptığımız değişiklik. Bu konuda taraftarımızdan da destek alıyoruz. Bizim için işler iyi gidiyor."

Bağış Erten yazdı. "Fenerbahçe: Yine yeniden 'kazanan takım'"


Takım oyunu oynamaya çalıştıklarını belirten Yanal, "Dünyanın geldiği yer belli. Takımınıza hizmet etmek zorundasınız. Kazanan takımdır. Oyuncu kendisi için değil takımı için bir şeyler yapmalı. Takım halinde kazanılıyor. Kazanılan 3 puan takıma yazılıyor. Tüm oyuncular yeteneklerini takım için gösteriyor. Biz de bunu öncelikli tutuyoruz ve koyduğumuz bir değer. Bu değere sahip oyuncular ile oynadığımız için çok mutluyuz" ifadelerini kullandı.

Kendilerinin oyun karakteri olduğu gibi rakiplerin de tercihleri olduğunu vurgulayan Yanal, şunları söyledi:
"Bunları kırmak rakipleri alt etmek zorundasınız. Çok pozisyon var. Rakip etkili ve yüksek mesafe koşuyor. Çok ilginç bir şey söyleyeceğim. Bizimle oynanan maçların koşu mesafeleri 117-118 kilometrelere ulaşıyor. Fethiyespor takımı 122 kilometre koştu. Bir oyuncu 14 kilometre koştu. Mecbursunuz ve Fenerbahçe'ye karşı oynuyorsunuz. Biz de bunu bilerek rakipleri zorluyoruz. Dayanıklılığımızı sona taşıyarak mücadele ediyoruz. Maçları son dakikaya bırakmadan kazanabilme fırsatlarını yakalıyoruz. Hep son dakika galibiyetleri bir gün mutlaka değişecek. Biz ısrarla aynı şekilde aynı disiplinde oyunumuzu oynamaya devam ediyoruz. Bu oyunumuz daha da gelişecek. Ortaya koyduğumuz tavırdan vazgeçmeyeceğiz. İkinci yarıda oynayacağımız maçların zor geçeceğini, ama farklı galibiyetler alırsak şaşırmayacağımızı düşünüyorum."

Yanal, Fenerbahçe'den öğrencisi olan ve sezon başında Çaykur Rizespor'a transfer olan Serkan Kırıntılı'nın performansını beğendiğini, Fenerbahçe'nin her zaman çok değerli kalecilere sahip olduğunu sözlerine ekledi.

Ve nöbet resmen bitiyor...