Yanal: Kupayı istiyoruz

Gençlerbirliği'nin Ahmet Hassan'ın altın golüyle Türkiye Kupası'nda finale yükseldiği maçın ardından konuşan Başkent ekibinin teknik direktörü hedeflerinin kupayı müzelerine götürmek olduğunu belirterek, "Karşımızda zor bir rakip vardı.

RİZE - Gençlerbirliği'nin Ahmet Hassan'ın altın golüyle Türkiye Kupası'nda finale yükseldiği maçın ardından konuşan Başkent ekibinin teknik direktörü hedeflerinin kupayı müzelerine götürmek olduğunu belirterek, "Karşımızda zor bir rakip vardı. Ağır zeminde çok iyi mücadele ettiler. Sahanın her yerinde bize baskı uygulayan rakibimiz karşısında yine de çok sayıda pozisyon bulduk. Ne yazık ki bu pozisyonlardan yararlanmayı başaramadık. Karşılaşmanın uzatmaya kalması bizi bir ölçüde endişelendirdi. Ama uzatmanın hemen başında attığımız gol, Gençlerbirliği'ni finale taşıdı. Amacımız kupayı da müzemize götürmektir. Şimdi Fenerbahçe ile oynayacağımız maçı düşünüyoruz" açıklamasını yaptı.
Ç. Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman ise, tecrübe ve şans faktörünün ön plana çıktığını söyledi. Karaman, "Çok iyi bir futbol maçı izlettirdiğimize inanıyorum. İlk yarıda rakibimiz bizden üstündü. Ancak ikinci yarıda toparlandık. Oyunda dengeyi kurduk ve beraberliği de yakaladık. Bu golden sonra öne geçebileceğimiz pozisyonlar da oldu. Ancak bunları değerlendiremedik. Uzatma dakikalarında bir duran topa teslim olduk. Biraz şanslı olsaydık ve tecrübemiz yetseydi, bu maçı kazanır ve finale adımızı yazdırırdık" görüşünü dile getirdi. (Spor Servisi)