Yanal: Sistemin önemi yok

Yanal: Sistemin önemi yok
Yanal: Sistemin önemi yok
Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Arsenal ile oynayacakları Şampiyonlar Ligi Play-Off rövanşı öncesi basın toplantısı düzenledi.

Ersun Yanal, "İlk maçta oynadığımız futbolun karşılığı olan yenilgiyi hepimiz biliyoruz. Ancak çok büyük bir takımız. Dünyanın en büyük taraftar gruplarından birine sahibiz. Rövanşta bize yakışan futbolu oynamalıyız. Dünyanın her takımıyla başa baş oynamalıyız. Rakibimiz güçlü bir takım. Bizim de sahada göstereceğimiz performans önemli. 4-0'ı bulmak çok zor, ama hiçbir sonuç sürpriz olmaz" dedi.

Fenerbahçe'ye sürpriz oran


Tecrübeli çalıştırıcı, Her iki tarafı da oynayabilen bir takım yaratmaya çalışıyoruz. En kısa zamanda bu performansımızı sahaya yansıtmalıyız. Şu anda konsantre olduğumuz şey, ortaya koyacağımız futbol. Futbolun iki basit doğrusu var; Top sizdeyken ve top rakipteyken doğru oynamak zorundasınız. Hangi sistemle oynarsanız oynayın bu doğruları sahaya yansıtamazsanız, sistemin/taktiğin hiçbir önemi kalmaz. Elimizde bu değerleri ortaya koyacak futbolcularımız var. Ortaya koymayanlar da zaten Fenerbahçe'de oynayamaz. Sayın Başkan Aziz Yıldırım'a teşekkür ediyorum. Bize destek oluyor. İşimizi nasıl yapacağımızı çok iyi biliyoruz. Bu 7 bilinmeyenli bir denklem değil. Bazı oyuncular zaman zaman tribünde oturacak. Hiçbir futbolcumla sorun yaşamadım. Emre Belözoğlu'nun sakatlığı var ve 10 gün boyunca bizimle birlikte olamayacak" ifadelerini kullandı.

Arsenal karşısında Volkan'ın kalede olacağını açıklayan Fenerbahçe Teknik Direktörü, " Türkiye 'nin en iyi 4 kalecisine sahibiz. Bunlardan biri Kayseri'de kiralık. Diğerleri bizde. Avrupa 'nın en şanslı takımlarından biriyiz. Çalışmalarımızın meyvesini alıyoruz. Yarın akşam kalede Volkan Demirel oynayacak. Volkan'ın yaşı 31, ama en verimli çağında. Volkan'ı tartışmak bize yakışmaz, o kariyeriyle her şeyi kanıtladı" şeklinde konuştu.

Wenger: İşi bitireceğiz