Yanal, Toshack ve Daum

Fenerbahçe yönetimi, yeni sezonda takımın başına getireceği teknik direktör arayışlarına başlarken, Ersun Yanal, Daum ve Toshack'ın isimleri ön plana çıktı.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe yönetimi, yeni sezonda takımın başına getireceği teknik direktör arayışlarına başlarken, Ersun Yanal, Daum ve Toshack'ın isimleri ön plana çıktı. Aziz Yıldırım'ın başkanlığı döneminde Bariç, Löw, Rıdvan Dilmen, Turhan Sofuoğlu, Mustafa Denizli, Lorant ve Oğuz Çetin olmak üzere toplam sekiz teknik adamla çalışan yönetim, bu kez Türkiye'yi iyi tanıyan ve otoriter bir ismi görev başına getirmeyi planlıyor. Yönetim, Austria Wien'i çalıştıran Alman hoca Daum ile şu an boşta olan Galli hoca Toshack'a teklifini iletti. Bu iki teknik adam daha önce Beşiktaş'ı çalıştırmıştı. Ersun Yanal ismini de gündemde tutan Sarı-Lacivertliler, Leeds'in eski hocası David O'Leary'i de alternatif isim olarak düşünüyor.
Cavcav'dan vize yok
Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, teknik direktör Ersun Yanal'ın Fenerbahçe'ye göndermeyi düşünmediklerini belirterek, "Yanal'ın kulübümüzle üç yıllık sözleşmesi var. Çalışkanlığı, kariyeri ve başarısıyla kendini ispatlamış olan hocamızdan ayrılmayı asla düşünmüyoruz" diye konuştu. Teknik direktör Ersun Yanal ise konuyla ilgili şöyle konuştu: "Fenerbahçe'nin içinde bulunduğu ortam nedeniyle bana teklifte bulunması doğal. Fenerbahçe'ye gitmem konusunda nihai kararı sadece başkanımız İlhan Cavcav verebilir."