Yanal'dan iddialı açıklama

Yanal'dan iddialı açıklama
Yanal'dan iddialı açıklama
Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, "Ne zaman olur bilemem ama sonunda biz şampiyon olacağız" dedi.

GAZİANTEP - Ersun Yanal, 3-0 kazandıkları Gaziantepspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, bugün sahada iyi oynayan bir Fenerbahçe 'nin olduğunu, şampiyonluk konusunda önemli yol kat ettiklerini belirtti.

Taraftarın ortaya koyduğu duruşun karşılığını hak ettiğini ifade eden Yanal, takımının şampiyonluk yolundaki emin adımlarının kendisini sevindirdiğini kaydetti. Sergiledikleri performansın sonucunu henüz almadıklarına dikkati çeken Yanal, sezon bittiğinde taraftarlara şampiyonluk armağan edeceklerini dile getirdi.

Kontraatağı iyi yapıp, rakibe üstünlük kurduklarını anlatan Yanal, "Rakibimizin bize karşı üstünlüğünü görmedim, 2-0'lık skorda sonra dengeli ve kontrollü oynamayı tercih ettik. Rakibe üstünlük kurduğumuz maçları kazanıyoruz. Güçlü bir takımımız var, bunu bugün bir kez daha gösterdik" diye konuştu.

Moussa Sow'un değerli bir oyuncu olduğunu vurgulayan Yanal, bu oyuncunun golü çok sevdiğini, kaçırdığında da çok üzüldüğünü ifade etti. Moussa'nın gol atmak için her türlü performansı gösterdiğine dikkati çeken Yanal, şöyle devam etti:
"Yüreği ve cesareti var, bugün gol attığı için mutluyuz. Önümüzdeki maçlarda daha çok gol atacak. Fenerbahçe'ye sezon başından bu yana, 3 Temmuz sürecinden bu tarafa bakacak olursak duruşuyla adalet isteğiyle ülkemizde önemli bir sembol olmuştur. Bu şampiyonluğun anlamı çok daha farklı yerlere gidecektir. Biz tertemiz alnı açık, oyunuyla, performansıyla nasıl şampiyon olunur göstereceğiz. Bu anlamlıdır, çünkü Fenerbahçe her zaman böyleydi. Rakiplerimizle puan farkı bizi ilgilendirmiyor. Onların başarısızlığıyla başarılı olacak değiliz, başkasının başarısızlığından beslenerek şampiyon olacak bir takım hiç değiliz. Her şeyi kendi emeğimiz ve hakkımızla yapacağız. Bundan sonra da emeğimizle maçları kazanacağız. Ne zaman olur bilemem ama sonunda biz şampiyon olacağız."

Maçta 2 gol atan Emmanuel Emenike ise, "Güzel bir gün, tüm takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ben golleri attım, ama pası veren arkadaşlarım vardı, çok teşekkür ediyorum. Rakibin mutlaka önemi vardır ama performansımın arttığını söyleyebilirim. Sakatlıklarım oluyor, ama maç oynadıkça performansımı yükseltiyorum" dedi.

Fenerbahçe'nin üçüncü golünü atan Moussa Sow da iyi oynadıklarını ve rakip savunmanın hatalarıyla golleri bulduklarını kaydetti.

Bu akşam iyi bir maç çıkardıklarını söyleyen Sow, şunları kaydetti:
"Maçı kolaylaştırmayı başardık. Gaziantepspor savunmasının iki hatasından dolayı maç bu kadar kolaylaştı. Hızlı şekilde ilk yarı 2 gol bulmayı başardık. İkinci yarıda da üçüncü golü bularak maçı kazandık. Rakiplerimizle puan farkını açıyoruz, bu gelecek açısından bizi oldukça sevindiriyor. Geçen hafta büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Bunun sebebi uzun dönemden beri gol kaçırmak ve atamamanın birikmişliğinden kaynaklanıyordu. Çünkü kariyerimde böyle bir dönem yaşamadım. Belki kariyerimin ilerleyen yıllarında yine pozisyonlar kaçıracağım bunun farkındayım ama duygusal olduğum için maç sonu kendimi tutamadım. Hafta boyunca etrafımdaki herkes bana yoğun destek verdi. Başta başkanımız olmak üzere hocalarım ve arkadaşlarımın yanımda olduğunu hissettim. Taraftar Twitter üzerinden yanımda olduğunu hissettirdi. Geçen hafta zor anlar yaşadım, ağlayarak sahayı terk ettim. Bugün golümü attım ve takımın galibiyetine katkıda bulundum, mutluyum."

GAZİANTEPSPOR CEPHESİ

Gaziantepspor Yardımcı Antrenörü Murat Şahin ise maçın ilk 10 dakikasına kadar iyi oynadıklarını, gol yedikten sonra oyunun aleyhlerine geliştiğini söyledi.

Basit hatalar yaparak gol yediklerini belirten Şahin, "Çok kötü goller yedik. Gollerin ardından Fenerbahçe gibi takıma karşı maçı çevirmek kolay değil. Bugün takım olarak beklenen performansı sağlayamadık. Kötü bir sonuç aldık, zaten Fenerbahçe bizim rakibimiz değil. Karşınızdaki oyuncular kaliteli, basit hatalar yaparsanız affetmezler. Bizi üzen maçtan önce konuştuğumuz şekilde gol yedik, bildiğimiz şekilde gol yedik, basit hatalar sonucu gol yedik" dedi. (AA)