Yanal'dan Sow açıklaması

Yanal'dan Sow açıklaması
Yanal'dan Sow açıklaması
Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, 90+3'te attıkları golle kazandıkları Kasımpaşa maçını değerlendirdi.

İSTANBUL (AA) - Ersun Yanal, deplasmanda 3-2 galip geldikleri Kasımpaşa maçının ardından basın toplantısı düzenledi.

Fenerbahçe'nin Paşa keyfi

Yanal, Kasımpaşa'nın, özellikle top kayıplarından sonra kendilerini fazlasıyla geriye koşturduğunu belirterek, mücadeleyi şöyle değerlendirdi:
"Kasımpaşa, yaratıcı ve yetenekli oyuncularıyla bizim ritmimizi oldukça engelledi. Geriye düşmemize rağmen oyuncularımızı kutluyorum. Özellikle bugünkü maçta takımımızın geriye düşmesine rağmen, oyunu çevirmek için yaptığı mücadele ve oyuna sonradan katılan oyuncularımızın performansı, bizim iyi bir ekip olduğumuzu gösterdi. Oynayan ya da oynamayan, tribünde olanlar dahil, 24 oyuncumuzun da kalbinin burada olduğunu ve iyi bir takım olduğumuzu bize anlattı. Kritik bir maçtı. Kazandığımız için oyuncularımızın tebriği hak ettiğini düşünüyorum. Oynadığımızda neler yapabileceğimizi, belirli bölümlerde gösterdik."

İkinci yarıda oyundan aldığı Holmen'in performansının sorulması üzerine Yanal, "Bugün oyunun başlangıcında takım olarak bir ritm yakalayamadık. Holmen yaratıcı bir oyuncu değil, gücüyle oynayan bir oyuncu. Rakibimiz bizi iyi kapattı, geriye fazlasıyla koşturdu. Oynamak istediğimiz ritmi yakalayamadık. Holmen, Sivasspor maçında gördüğünüz Holmen olarak devam edecek" diye konuştu.

Performansı nedeniyle Volkan Demirel'i, Sow gibi dinlendirmeyi düşünüp düşünmediği sorulan Yanal, "Düşünmüyorum. Volkan bundan sonrası için en çok güvendiğim oyunculardan birisi. Bize önemli katkısı olacak. Takım içinde yaptıklarımıza bakmak doğru ve mantıklı olur" ifadelerini kullandı.

Sezonun ilk 'Webo daba duu'su...


Ersun Yanal, Sow'un tekrar takıma girmesi için ne yapması gerektiği sorusu üzerine, bu konunun gereksiz uzatıldığını vurgulayarak, şunları söyledi:
"Sow, en yetenekli oyuncularımızdan birisi. Ne kadro dışı bıraktık, ne de Sow'suz olacağız. Sow ile problemimiz yok. Yeri geldiğinde Kuyt da oturacak. Cristian var, Kadlec var, Yobo var. Takımımızda kaliteli ve değerli oyuncular bulunuyor."

Yanal, bu sezon fazla şans bulamayan Salih Uçan ile ilgili soruyu da "Salih, uzun süre bizimle olamadı. 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nda olacakken 19 Yaş Altı Milli Takımı'na gitti. Milli takım kategorilerinin bu kadar değiştirilerek oynatılmasına katılmıyorum. Yeri geldiğinde o da oynayacak" şeklinde yanıtladı.

Fenerbahçe için şampiyonluğa giden yolda birlikteliğe ihtiyaç olduğunu vurgulayan Ersun Yanal, "Taraftarlarımızla birlikteliği yarattığımız taktirde, şampiyonluğun en büyük adayı biziz. En büyük aday olarak da devam edeceğiz ve şampiyon olacağız" şeklinde konuştu.

Kasımpaşa'da 'istifa' sesleri