Yanal'dan Sow'a: İsimlerle ilgilenmeyiz

Yanal'dan Sow'a: İsimlerle ilgilenmeyiz
Yanal'dan Sow'a: İsimlerle ilgilenmeyiz
Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, oyuncu tercihleri için "Oyuncuları ismiyle değil performansıyla değerlendireceğiz" dedi.

Ersun Yanal, 4-0 kazandıkları Elazığspor maçı sonrası yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, "24 kişilik oyuncu grubumuzu kazanmak adına ortaya koyduğu performanstan dolayı tebrik ediyorum. Taraftarın desteği olağanüstüydü, onları da tebrik ediyorum. Oyuncuları zaman zaman iyi futbol izlettikleri için de tebrik ediyorum. Önümüzdeki maçlarla ilgili çalışmaya başlamamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Moussa'dan 'Sow'gilerle...


Takım olma yolunda geliştiklerini belirten Yanal, “Ne zaman, nerede, nasıl oynayacağımızı bilen takım olma yolunda gelişiyoruz. Her geçen gün daha da gelişmeye çalışacağız” dedi.

Yeniden takıma dönen Moussa Sow'un performansı ile ilgili soruya tecrübeli çalıştırıcı, "Oyuncuları ismiyle değil performansıyla değerlendirmeye çalışıyoruz. Her oyuncunun oynayacağı ortamı yaratmaya çalışıyoruz. Fenerbahçe 'nin her koşulda kazanacağı ortam için çalışıyoruz. Her oyuncumuzu ismiyle değil ortaya koyduğu performansla değerlendireceğiz. Bu performansı gösteren oyuncularla devam edeceğiz" yanıtını verdi.

BASIN TOPLANTISI

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Ersun Yanal, futbolculara ve taraftarlara teşekkür ederek, şu ifadeleri kullandı:
"24 oyuncumuz var. Hepsinin de ortaya koyacağı performansla hep birlikte kazanmaya devam etmek istiyoruz. Sahada kaldığımız her dakika mücadelemizi daha üst seviyeye çıkarmak istiyoruz. Bugün zaman zaman iyi oynadık. Oyuncuların maç kazanmayla ilgili ortaya koydukları tavır güzeldi. Sezon sonuna kadar bütün oyuncularımızın bu performansı devam edecek. Biz de istediğimiz sonuçları alıp hedeflerimize ulaşacağız.”

Ersun Yanal, "İkinci bölgede biraz daha sert savunmayı yapmalıyız ve hızlı çıkışlarla önde daha kalabalık oynamamız gerekiyor. Bunlar biraz oyuncu seçimleri, biraz oyunun gidişiyle de ilgili. Takım bu oyunu daha da iyi oynamalı. Taraftarımız da biz de bu oyunu istiyoruz. Bunu yerleştirmeye de gayret ediyoruz” dedi..

Oyuncuların performanslarıyla ilgili olarak ise Yanal, “Biz oyuncularımızın ismiyle değil onların ürettiği performansla ilgileniyoruz. Bütün oyuncularımız çok değerli. Cristian da değerli bir oyuncu. Her oyuncunun performansı araştırılan, geliştirilen, değerlendirilen olmalıdır. Memnunuz, herkes üzerine düşeni yaptı. Daha da iyi olacaktır. Bu seçimlerimiz, takımlara ve bizim gidişatımıza göre belirlenecek. İsimlere değil, oyuncularımızın performansına bakıyoruz" ifadelerini kullandı.

" Beşiktaş - Galatasaray derbisini rahat rahat izleyeceksiniz diyebilir miyiz?" sorusuna Yanal, "Rakiplerimizle ilgili herhangi bir düşünce içinde değiliz. Kendi işimize odaklandık. Yarın bizi fazlasıyla ilgilendirmiyor. Kendi yapacaklarımıza odaklandık. Elbette ben de maçı izleyeceğim. Sonuç bizi çok fazla bağlamayacak" yanıtını verdi.

Fenerbahçe'nin bu sezon ligde deplasmanda zorlandığı ifade edilerek, gelecek haftaki Gençlerbirliği maçıyla ilgili düşüncesi sorulan Yanal, şöyle konuştu:
“Biz rakiplerimize saygı duyuyoruz. Güçlerini de biliyoruz. Bugün karşımızda diri, koşan, futbol oynamaya çalışan bir ekip vardı. Her zaman her türlü skor gelmeyebiliyor. Her yerde Fenerbahçe gibi oynamalıyız. Her yerde bugünkü mücadelenin en yükseğini oynamalıyız. Her yerde aynı futbolu oynayabilecek güçte bir takımız. Yapacağımıza da inanıyorum.”

Sahada Sow, tribünde Mustafa Keser'in askerleri!