Yanal'dan Sow'a sert yanıt

Yanal'dan Sow'a sert yanıt
Yanal'dan Sow'a sert yanıt
Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, kadroda yer almayan Moussa Sow'un sosyal medyada üzerinden yaptığı açıklamaya çok kızdı.

İSTANBUL (AA) - Ersun Yanal, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 5-2 kazandıkları Sivasspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, kendilerini her şartta destekleyen taraftarlara teşekkür etti.

Meireles son noktayı koydu


Yanal, "CAS kararından sonra alınan bu galibiyet bizim için çok anlamlı oldu. Oyuncularım, istediğim oyunu oynamak için çalışıyor. Taraflı tarafsız Fenerbahçe 'yi izleyecek olanların, beğenerek izleyeceği bir takım yaratmak istiyoruz. Tüm oyuncularımızın da istediğim şekilde çalışmaya devam etmesi gerekiyor. Fenerbahçe bugün kazandı, yolun çok daha başında. Kaybettiği zamanlar da vardı. Bunu geliştirmek ve değiştirmek için yoğun bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Futbolcularının kapasitesini çok iyi bildiğini anlatan Yanal, sezon başından bu yana hem yarıştıklarını hem de hazırlandıklarını belirterek, "Benim istediğim Fenerbahçe için oyuncularım çalışıyor. Bunun için her geçen gün gelişmemiz gerekiyor. Bu yarışta var olmamız, devam etmemiz için bu bize yetmemeli" dedi.

Kadıköy'de, 'Aziz Yıldırım hesap versene' sloganları


SOW VE CRISTIAN'IN 18'İN DIŞINDA KALMASI

Sow'u ve Cristian'ı maç kadrosuna almamasının nedeninin, performans mı yoksa yabancı kontenjanı mı olduğu sorulan Yanal, bunun bir rotasyon olduğunu belirtti.

Bu konuda yapılan spekülasyonlardan çok yorulduğunu ifade eden Yanal, şunları kaydetti:
"Gerçekten yoruldum. Çok kısa bir zaman oldu ama asılsız haberlerden, asparagas yorumlardan, hergün birisinin gidişinden, hergün birisinin menajerinden, babasından gerçekten çok yoruldum... Biz hakikaten başka işlerle uğraşmalıyız. Fenerbahçe hangi oyuncusunu göndermek isterse net bir şekilde açıklar. Bugün yaptığımız rotasyondur. Ben kadroya kimi alacağım, kimi almayacağım karar vermek zorundayım. Bugün Sow yoktur yarın Webo olmaz. Öbür gün Kuyt olur, diğer gün Cristian olur. Bunu lütfen bu şekilde algılayalım. Bu konuların altını çizerken biraz daha ölçülü ve dikkatli davranmak zorundayız. Kadro dışı olarak nitelendirilmesi çok gereksiz ve yersiz."

Kanarya, Roberto Carlos'u üzdü


"SOW'UN BÖYLE BİR SORU SORMAYA HAKKI YOK"

Yanal, kadroda bulunmayan Moussa Sow'un sosyal medyada yazdığı, "Bu akşam neden kadroda olmadığımı bilmiyorum" şeklindeki mesajının sorulması üzerine, "Biz onunla nedenini konuşuruz. Sow'un böyle bir soru sormaya hakkı yok. Onu bana sorar. Medya yoluyla sormaz. Medya yoluyla biz konuşmayız. Biz oyuncumuzla karşılıklı oturur konuşuruz. O arkadaşımız medyayla konuşacaksa biz de gerekeni yaparız" ifadelerini kulllandı.

Dayanıklılığı yüksek oyuncular yaratmak zorunda olduğunu, takımda rekabeti yaratacak oyuncuların başında Holmen'in geldiğini aktaran Yanal, "Kim bu performansı daha ileriye götürecekse, kim bu tempoyu yukarıya çekecekse onu oynatacağız" dedi.

Transfer döneminin son günlerinde bir takviye olup olmayacağı ya da takımdan gönderilecek isimlerin bulunup bulunmadığı sorulan Yanal, "Çok net cevabını verdik. Kim gitmek istiyorsa diye altını çizdik... Fenerbahçe'den kimse ayrılmak istemiyor. Kimsenin gitmek istediği falan yok. Fenerbahçe bugün önemli ve değerli bir takım. Hiçbir oyuncumuzun Fenerbahçe'den ayrılmak istediğini düşünmüyorum. Bizim irademizdir. Oturacağız, daha günlerimiz var, tartışırız" değerlendirmesinde bulundu.

G.Saray'ı 35 hafta sonra geçti