Yaralı Kartal puan avında

Trabzonspor deplasmanında, geçen hafta, Pancu'nun uzatmada attığı golle beraberliği kurtaran ve uzun bir aradan sonra puan kaybeden Beşiktaş, İnönü'de Ankaragücü'nü konuk edecek.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Trabzonspor deplasmanında, geçen hafta, Pancu'nun uzatmada attığı golle beraberliği kurtaran ve uzun bir aradan sonra puan kaybeden Beşiktaş, İnönü'de Ankaragücü'nü konuk edecek. Takımda sakatlıkları süren İbrahim, Tümer ve Bayram'ın yanısıra cezalı Ahmet Yıldırım ile Nouma yok. Lucescu oyuncularına uyarılarda bulunarak, "Lazio maçını şimdilik unutup, sadece Ankaragücü maçını düşünün. Şampiyonluk istiyorsak bu karşılaşmayı kazanmak zorundayız" dedi.
Konuk takımda ise, cezalılar Hüseyin, Yılmaz ve Ümit Ozan'ın yanı sıra sakatlığı süren Faruk Namdar forma giyemeyecek. İki takım ligde 80. kez karşı karşıya gelecek. Şimdiye kadar 79 maçta Beşiktaş'ın galibiyetlerde 51-7, atılan gollerde ise 140-53 üstünlüğü bulunuyor. 21 maç ise eşitlikle sonuçlandı.
Siyah-Beyazlılar, 14 Mart 1993'te Sarı-Lacigvertliler'i 6-0, 18 Aralık 1994'de İstanbul'da, 23 Eylül 2000'de de Ankara'da 5-1 yenerek farklı skorlu galibiyetler elde etti.