Yargıda şike savaşı

Yargıda şike savaşı
Yargıda şike savaşı
Fenerbahçeli avukatlar, Terim'in yardımcılığını yaptığı dönemde Hasan Şaş'ı savcılığa şikayet etti. Suçsuz bulunan Şaş da avukatlardan şikayetçi oldu.

Fenerbahçeli Avukatlar Derneği, geçtiğimiz aylarda İstanbul Savcılığı'na başvurarak o dönem Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in yardımcısı olan Hasan Şaş'ın, 6 Nisan 2013'te oynanan Galatasaray-Mersin İdmanyurdu maçında şike yaptığını iddia etti. Dilekçeye göre Şaş, Mersin'in Arjantinli futbolcusu Emmanuel Culio'ya maçta nasıl oynaması gerektiğine dair talimatlar verdi ve kötü oynaması gerektiğine dair telkinlerde bulundu.

Ribery'den Galatasaray açıklaması


YÖNETİCİ AÇIKLADI

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; Avukatlar bu iddialarına delil olarak 'Derin Futbol' isimli televizyon programının kasetini sundular. Mersin yöneticisi Mehmet Işık'ın iddialarını açıkladığı kasetin delil kabul edilerek, Galatasaray ve Şaş hakkında işlem yapılması istendi.

Savcılık soruşturma başlattı. Yürütülen soruşturma geçtiğimiz günlerde takipsizlikle sonuçlandı. Savcı iddiaları yersiz buldu.

ŞAŞ'TAN KARŞI ATAK

Savcılıktan takipsizlik kararı çıkması üzerine bu kez adı şike olayına karıştırılan Hasan Şaş harekete geçti. Avukatı kanalı ile İstanbul Savcılığı'na başvuran Şaş, kendisine iftira atıldığını, Fenerbahçeli Avukatlar Derneği yöneticileri olan 5 avukat hakkında yasal işlem yapılmasını talep etti.

Savcılık bu şikayet üzerine de soruşturma başlattı.

Bağış Erten yazdı. "Emmanuel Emenike: İkinci zafer haftası"