Yargıtay'dan şike davası açıklaması

Yargıtay'dan şike davası açıklaması
Yargıtay'dan şike davası açıklaması
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin futbolda şike davası hakkındaki kararıyla ilgili incelemeyi sürdürdüğü bildirildi.

Yargıtay Cumhuriyet Savcısı İsmail Hakkı Şentürk, bazı internet siteleri ve sosyal medyada, dosyanın mahkemesine gönderildiğine ilişkin haberlerin yer aldığını belirtti. İncelemenin sürdüğünü vurgulayan Şentürk, dosyanın mahkemesine gönderilmediğini açıkladı.

Yıldırım Demirören'den önemli açıklamalar


SÜREÇ

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesinin Aziz Yıldırım, Olgun Peker, Serdar Adalı, Tayfur Havutçu'nun da aralarında bulunduğu 85 sanık hakkındaki kararının temyiz incelemesini 17 Ocak'ta tamamlayan Yargıtay 5. Ceza Dairesi, Aziz Yıldırım ve Olgun Peker hakkında örgüt suçundan verilen hapis cezaları ile Aziz Yıldırım'a birden fazla maçta şike yapma, teşvik primi ve rüşvet verme suçlarından verilen hapis cezalarını onamıştı.

Daire kararı, incelenmek üzere Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmişti.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Daire kararına itiraz etmezse dosyayı İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesine gönderecek.

Mahkeme, infaz işlemlerini tamamlayıp dosyayı İnfaz Savcılığına ulaştıracak. İnfaz Savcılığı, Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu ceza alan sanıklar için infaz süresi hesaplayarak, gerekenler için yakalama kararı çıkaracak. 

Başsavcılık, sanıkların lehine itiraz ederse dosya Yargıtay Ceza Genel Kurulu'na gidecek. (Sabah)

Özer Hurmacı'dan şok iddia