'Yarım kalan işi tamamlayacağız'

'Yarım kalan işi tamamlayacağız'
'Yarım kalan işi tamamlayacağız'
Beşiktaş'ta Futbol A Takımı'ndan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mete Vardar, Şampiyonlar Ligi play-off turundaki rakipleri Arsenal'den aşağı kalır taraflarının olmadığını söyledi.

İSTANBUL - Mete Vardar, rakipleriyle Şampiyonlar Ligi'nde yarın oynayacakları karşılaşmada yine takım oyununa güvendiklerini belirterek, "Arsenal'dan aşağı kalır tarafımız yok. Hatta takım oyununun daha iyi sergiliyoruz. Bunu ilk maçta gösterdik. Daha hazır bir görüntü verdik" dedi.

Yeni sezon hazırlıkları kapsamındaki hazırlık maçlarının yanı sıra Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Hollanda'nın Feyenoord ekibiyle oynadıkları iki mücadelenin, bu sezon için iyi işler ortaya koyacaklarının göstergesi olduğunu vurgulayan Mete Vardar, şöyle devam etti:
"Arsenal maçına çok iyi hazırlanıyoruz. Herkes bunun bilincinde. Çok önemli bir karşılaşmaya çıkacağız. Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan gidemeyerek işi yarım bıraktık. Yarım bıraktığımız bu işi tamamlayacağız. Gruplara doğrudan katılmayı hak etmiştik. Bazı nedenlerden dolayı bu hedefin uzağında kalmıştık. Arsenal karşısında ilk maçtaki gibi oynayıp kazanmak istiyoruz."

"DEPLASMAN HAVASINI HİSSETMEYECEĞİZ"

Vardar, Arsenal karşısında üç binden fazla Beşiktaşlı taraftarın desteğini arkasına alacaklarını bu şekilde deplasman havasını yaşamayacaklarını dile getirdi.

İngiliz temsilcisinin 16 yıldır Şampiyonlar Ligi'nde yer aldığını hatırlatan siyah-beyazlı kulübün yöneticisi, "Şampiyonlar Ligi gruplarına her zaman katılan ekol bir takım. Biz de önemli bir takımız. İlk maçta daha fazla pozisyon bularak kalitemizi gösterdik. Statta üç binden fazla Beşiktaş seyircisi olacak. Onların coşkulu tezahüratlarıyla beraber çok fazla deplasman havasını hissetmeyeceğimizi düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Karşılaşmada oyuncuların tüm güçlerini ortaya koyacağını kaydeden Mete Vardar, "22 kişilik kadroyla gideceğiz. Sahaya çıkacak tüm oyuncular gerekli özveriyi ortaya koyacaktır. Demba Ba da bunlardan biri olacak. İnşallah bu maçta daha fazla katkısı olur. Sonuçta futbol bireysel oynanmıyor. Takım halinde başarı elde ediliyor" diye konuştu. (AA)