'Yarış henüz bitmedi'

Ülker Genel Menajeri Lütfi Arıboğan, Efes Pilsen önünde oyuncuların çok istekli ve hırslı oynadığını, bunun da galibiyeti getirdiğini söyledi.

İSTANBUL - Ülker Genel Menajeri Lütfi Arıboğan, Efes Pilsen önünde oyuncuların çok istekli ve hırslı oynadığını, bunun da galibiyeti getirdiğini söyledi. Arıboğan, ilk iki maçta da iyi oynamalarına karşın kazanamadıklarını vurgulayarak, şöyle konuştu: "O maçlarda yenilgiyi haketmemiştik. Bu nedenle oyuncularımız üçüncü maça çok hırslı çıktılar. Onlar da yenilgileri haketmediklerini düşünüyorlardı. Kazandık ve şampiyonluk iddiamızı sürdürdük. Yarış henüz bitmedi. Diskalifiye olan Zaza Paculia oynamayacak. Blair'ın de belinde sakatlık var. Bu oyuncumuzun durumu da maç günü belli olacak." Zaza ile Kaya kavgasına da değinen Arıboğan, "Final maçlarında bu tip gerginliklerin olması normal. Ancak açıkçası gerginliği başlatan tarafın Ülker olmadığını düşünüyorum" dedi.
Efes Pilsen Menajeri Engin Özerhun ise, rakip önünde kötü oynadıklarını belirterek, "Kaya'nın da diskalifiye edilmesiyle dengelerimiz bozuldu. Bu oyuncumuz dördüncü maçta oynamayacak. Böyle bir durum bizim için dezavantaj. Kerem de sakat sakat oynuyor. Yine de rakibimiz karşısında avantajlara da sahibiz. Bu avantajları kullanarak hedefimize ulaşmak istiyoruz" diye konuştu. Özerhun, maçta çıkan olayların da yaşanabilecek durumlar olduğunu kaydederek, "Kavgadan önce hakemler Paculia'nın Kambala'ya top atmasını görmediler. Böyle olaylar yaşanabilir. Ancak hakemler oyunculara faul vererek de gerginliği azaltabilirlerdi. Atılmalarına gerek yoktu" diyerek sözlerini noktaladı. (Spor Servisi)