Yarış sonrası ne dediler?

Felipe Massa (Ferrari): Bu pisti ve kenti çok seviyorum. İkinci kez burada kazanmak gerçekten harika. Bu pistte yumuşak lastik kullanmanın bize avantaj sağlayacağını biliyorduk.

Felipe Massa (Ferrari): Bu pisti ve kenti çok seviyorum. İkinci kez burada kazanmak gerçekten harika. Bu pistte yumuşak lastik kullanmanın bize avantaj sağlayacağını biliyorduk.
Kumar oynadık ve kazandık.
Kimi Raikkonen (Ferrari): Başlangıçta bir sıra atlayarak hedeflediğimiz şeyi gerçekleştirdim. Ancak Massa'yı geçmek çok zordu. İkimiz de çok iyi araçlara sahibiz. Yarış sıralama turlarıyla belirlenmişti aslında. Elimden geleni yaptım ama olmadı.
Fernando Alonso (McLaren): Yarışın başlamasıyla birlikte kendimi altıncı sırada buldum. Sonrasında mucize bekliyordum. Bu mucize de Lewis'in (Hamilton) lastik sorunu yaşamasıyla geldi. Ben de podyuma çıktım. Kariyerimin 100. grand prix'sinde üçüncü olmak güzel ancak daha da iyi olabilirdi. Son iki yarışta çok puan kaybettim. Yarışlara iyi başlamak gibi bir sorunumuz da var.
Lewis Hamilton (McLaren): Biraz talihsizdim ama yine de iyi iş çıkardık. Her şeye karşın kendimi şanslı hissediyorum. Lastiğim patladığında aracımla çakıllara girmedim ve yalnızca iki sıra kaybettim. Halen şampiyona lideriyim, durum o kadar da kötü değil.
Giancarlo Fisichella (Renault): İlk virajda Jarno (Trulli) birden önümde fren yapınca ona temas ettim. Bu onun yarışını mahvetti, beni puanlardan etti. Temas sonrası düz bir şekilde otomobilimi kullandım, birilerinin yarış dışı kalmasını bekledim ancak böyle bir şey olmadı.
Nico Rosberg (Williams): Bu hafta başlarken yedincilik elde edeceğimi düşünmüyordum, bu nedenle benim için harika bir yarış oldu. BMW'den Kubica'yı geçtiğim için ayrıca mutluyum.
Vitantonio Liuzzi (Toro Rosso): Benim açımdan iyi bir yarıştı. En önemli şey yarışı bitirmemdi, bunu başardım.
Robert Kubica (BMW): Ne zaman pite girsem, çıktığımda birileri önüme geçmiş oluyordu. Sanırım problemim her şeyden birazdı.
Red Bull Takımı Basın Bildirisi: Bize Türk lokumu yok! (Akabinde tüm basın mensuplarına 'Bari siz yiyin' diyerek lokum dağıttılar.)