YARSAV'ın iddiası: Aziz Yıldırım'ın infazı seçim sonrasına bırakıldı

YARSAV'ın iddiası: Aziz Yıldırım'ın infazı seçim sonrasına bırakıldı
YARSAV'ın iddiası: Aziz Yıldırım'ın infazı seçim sonrasına bırakıldı
YARSAV yaptığı açıklamada Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın seçim sonrasında cezaevine girmesi için Adalet Bakanı Beşir Atalay'ın Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Erbil ile görüştüğünü iddia etti. Aziz Yıldırım'ın avukatı Şeref Dede, "Bu davadaki hukuksuzluklar zaten bir gün ortaya çıkacak ve dava yeniden görülecekti " açıklamasında bulundu

Radikal.com.tr - Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın şike dosyasını incelemeye aldığı haberlerinin ardından YARSAV Twitter adresinden açıklamalarda bulundu. Açıklama şöyle: “Yargıtay kulislerinde, Başbakanın isteğiyle Adalet Bakanının Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı ile görüştüğü, kararın infazının seçim sonrasına bırakılmasını istediği konuşuluyor. Buna göre Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının seçime kadar bekleyip seçimden sonra itiraz etmeyerek kararın infaz edileceği konuşuluyor. Çünkü Yargıtay 5. Ceza Dairesinin kararı Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tebliğnamesiyle %100 uyumlu çıkmıştı.”

AZİZ YILDIRIM CEPHESİNDEN İLK AÇIKLAMA

Yargıtay'daki gelişme sonrasında Hurriyet.com.tr’ye açıklama yapan Aziz Yıldırım'ın avukatı Şeref Dede şunları söyledi; "Davanın zaten buraya kadar gelmemesi gerekirdi. Hukuksuz delillerin toplandığı, bir çok hatanın yapıldığı bir dava bu. Yargılaması gereken mahkeme de yargılamadı Fenerbahçe 'yi. Bu davaya dışarıdan bir çok elin değdiği zaten herkesin malumuydu. Bu davadaki hukuksuzluklar zaten bir gün ortaya çıkacak ve dava yeniden görülecekti. Ama o gün bu gün mü onu bilmiyorum."


İlhan Ekşioğlu'nun avukatı Mumammer Menekşe ise, Başsavcılığın incelemesi sonucunda şayet sanıkların lehine bir karar çıkarsa infazı olanların infazının durabileceğini belirtti. Buna göre Aziz Yıldırım hapishaneye tekrar dönmeyebilirMenekşe, "Bu kararın teyidini henüz alamadık ama böyle bir durum olursa çok sanıklı bir mahkemede gerekçenin büyük önemi olacak. Bu kararın gerekçesi eğer tape dinlemeleri olursa bu tüm sanıkları ilgilendirir. En önemlisi infazı olanların infazını durdurur" dedi.