Yarsuvat: Amacım Fenerbahçe ile ilişkileri düzeltmek

Yarsuvat: Amacım Fenerbahçe ile ilişkileri düzeltmek
Yarsuvat: Amacım Fenerbahçe ile ilişkileri düzeltmek
Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Mahmut Uslu'nun açıklamalarıyla ilgili hukuksal başvuruda bulunmayacaklarını açıklarken, ezeli rakipleri ile ilişkileri düzeltmek istediklerini söyledi.

"Amacım Fenerbahçe ile ilişkileri düzeltmek” bu sözler Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat'a ait. Sarı-kırmızılı kulübün 1 numarası, Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu'nun, Kasımpaşa-Galatasaray maçını ima ederek "İki haftadır rakiplerimizin koridorlarında konuşmalar oluyor. Şaibeli şeyler var. Devre arasından geç çıkmalar var" şeklindeki açıklamaları için hukuksal bir başvurularının olmayacağını söyledi.

Galatasaray: Derbide kural hatası var!

Radyospor'a konuşan Başkan Yarsuvat, "Bu tür davalara çok baktım. Bunları yakından takip ediyorum. Hukuksal başvuru yapılsa da bir şey çıkacağını sanmıyorum. Ayrıca benim amacım Fenerbahçe ile ilişkileri düzeltmek" dedi.

Fenerbahçe- Beşiktaş derbisinin sonucunun şampiyonluk yarışını etkilemeyeceğini vurgulayan Yarsuvat, "Fisktür avantajı ya da buna benzer şeylerle de ilgilenmiyoruz. Sadece kendi maçlarımıza bakıyoruz. Bütün maçlarımızı kazanırsak zaten şampiyonuz" diye konuştu.

Başkan adaylarından Dursun Özbek'i destekleyeceği şeklinde bir beyanatının olmadığını ifade eden Duygun Yarsuvat, "Ben 'yönetimimizden kim başkan adayı olursa onu desteklerim' dedim. Hala aynı şeyi söylüyorum. Yönetimimizden çıkacak bir başkan adayını destekleyeceğim" ifadelerini kullandı.

28 Mart'taki kritik Mali Genel Kurul'da Ünal Aysal döneminin belli bir bölümü için ayrı ibra oylaması yapılması gerektiğini aktaran Galatasaray Başkanı, "İki ayrı ibra mı yapılacak, yoksa tek ibra mı olacak? sorusuna genel kurul karar verecek. Genel kurulun eğiliminin ne olduğu konusunda bir fikrim yok" dedi.

Galatasaray'dan Fatih Terim'e ilginç rica