Yarsuvat'tan Fenerbahçe'yi kızdıracak sözler

Yarsuvat'tan Fenerbahçe'yi kızdıracak sözler
Yarsuvat'tan Fenerbahçe'yi kızdıracak sözler
3 Temmuz sürecine ilişkin "Fethullah (Gülen) grubu, Aziz Yıldırım'dan 50 milyon Dolar istedi. Bu para verilmeyince malum süreç başladı" sözleriyle sarı-lacivertli camianın takdirini toplayan Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, ezeli rakiplerinin maçlara çıkmama yönündeki kararını ise 'talihsiz bir karar' olarak değerlendirdi.

İSTANBUL Duygun Yarsuvat, Divan Başkanlığı seçiminde yaptığı açıklamada, yönetici Dursun Özbek'in adaylığını açıklamasını memnuniyetle karşıladı ve açık destek vererek şöyle konuştu:

"Dursun Bey'in öyle bir niyeti vardı. Çok iyi yaptı. Bizim yönetimimizden böyle birinin ortaya çıkması gurur verici. Bu gayet etik bir şey. Aksini iddia etmek etik değildir. Benim tanıdığım bir arkadaşım aday olursa onu da desteklemem benim görevimdir. Ben listeyle ilgili bir bilgim yok. Çünkü bu Özbek'in kabinesi olacak."

Dursun Özbek başkan adaylığını açıkladı

"BÖYLE REST ÇEKMEK YANLIŞ"

Fenerbahçe 'ye yapılan saldırı sonrası Süper Lig'in bir hafta ertelenmesi ile ilgili soruya ise Duygun Yarsuvat şu yanıtı verdi:
"Bu önlem için değil kamuoyunun dikkatini çekmek için yapılan bir harekettir. Çok da yerindedir. Terörist eylemlere yol verilmeyecek. Fenerbahçe maçlara çıkmama kararı aldıysa talihsiz bir karar. Böyle rest çekmek yanlış. Faili bilinmeyen birçok cinayet var. Faillerin bulunulması için uğraşılıyor. İki tane suçluluğu kesin belli olmayan insani yargılarsanız adalet olmaz. Gerçek faillerin bulunması gerek. Ben Fenerbahçe'ye 'geçmiş olsun' dedim ama bir cevap gelmedi."

İşte Galatasaray'ın Bruma planı

ALİ DÜRÜST: ADAY DEĞİLİM

Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dürüst, Galatasaray Divan Başkanlığı seçiminde yaptığı açıklamada, kesinlikle aday olmayacağını belirterek, "Bu sene seçim senesi. Bizler gelip oyumuzu kullanacağız sadece. Şimdiki düşüncem futbol takımının şampiyonluğu ve bunu gerçekleştirmek. Dursun Özbek'in adaylığı hayırlı olsun. Seçim için bütün adaylara başarılar diliyorum. Ben başkan adayı olmayı düşünmüyorum" dedi.

TURGAY KIRAN: LİSENİN BAŞKANLIĞINA DEĞİL GALATASARAY BAŞKANLIĞINA ADAYIM

Galatasaray'ın Divan Başkanlığı seçimi Mayıs ayında yapılacak genel kurulun gölgesinde kaldı. Dursun Özbek'in başkan adaylığını açıklamasının ardından daha önce aday olduğunu açıklayan Turgay Kıran'da iddialı bir konuşma yaptı. Turgay Kıran şu an için ortaya çıkan üç adayın da Galatasaray Liseli olduğuna vurgu yaptı ve seçimle ilgili görüşlerini şöyle açıkladı.
"Önemli bir seçim var. Güzel bir tarafı da bizim dönem aday ve birbirine rakip oluyor. Ben ve arkadaşlarım aylardır çalışıyoruz. Bizim kadromuz ve projelerimiz hazır. Bu arada arkadaşlarımız pasta ile uğraşıyor. Pastanın üstüne çilek ve çilekli pasta olması için çalışıyoruz. Adayların çoğu lise mezunu ama ben Galatasaraylıyım. Galatasaray'a başkan adayıyım, lisenin değil. Ben bütün Galatasaraylılar'ın başkanı olmak istiyorum. Biz Galatasaraylıyız ve bazı ayrımları kabul etmiyorum. Benim için üye olan herkes Galatasaraylıdır. "

Turgay Kıran Dursun Özbek'in adaylığı ile ilgili ise şu yorumu yaptı, "Ben Dursun Özbek'in Galatasaray'da tanınırlığını bilmiyorum. Belki bazı kemik oyları alabilir. 8 bin küsur hazirun var. Kimin seçimi kazanacağı belli değil. Herkes her türlü oyu olabilir. Sayın İnan Kıraç bana kızsa da şunu söylemek istiyorum. Artık seçimlere etki etmemeli. Biz birleştirici olmayı hedefliyoruz. Adnan Öztürk kardeşim de şahin kanat olarak yer alıyor. Bizim herkese kapımız açık. Dursun kardeşime de söylerim, biat etmekten uzak olacak ise birlikte hareket edebiliriz. Fikri hür vicdanı hür Galatasaraylı olacak bir yapı oluşturmalıyız". Kadir ÇETİNÇALI (DHA)

Avrupa'nın en kötü lideri Galatasaray!