'Yasayı hiç uygulamazsanız...'

'Yasayı hiç uygulamazsanız...'
'Yasayı hiç uygulamazsanız...'
Galatasaray yöneticisi Şükrü Ergün, 2-1 önde oldukları sırada tatil edilen Beşiktaş maçında yaşananları değerlendirdi.

İSTANBUL (AA) - Şükrü Ergün, karşılaşmada taraftarların sahaya girmesine neden olabilecek seviyede hiçbir şey bulunmadığını belirterek, "Derbide sahaya girenlerin değil Beşiktaş taraftarı, futbolsever, sporsever olduklarına dahi inanmıyorum" dedi.

Drogba'nın golleri sayılacak mı?


Beşiktaş yönetiminin bu üzücü olaylarla ilgili gerekli önlemleri alacağını düşündüğünü aktaran Ergün, 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'a da değinerek, "Soran olursa kanunumuz var mı? Evet var, ama yasayı hiç uygulamazsanız, bu tür olayların önüne bir türlü geçemiyorsunuz. Bu tip durumları sahalarımızda görmek istemiyoruz. Bunlar çok talihsiz olaylar" ifadelerini kullandı.

"BİZİM İÇİN 3 PUANDAN FAZLASI"

Beşiktaş karşısında 2-1 galip durumdayken uzatma dakikalarında tatil edilen maçın kendi lehlerine sonuçlandığını dile getiren Şükrü Ergün, galibiyetin kendileri için 3 puandan çok daha fazlası olduğunu kaydetti.

Ligde üst üste 3 maçlarını berabere tamamlayarak puan kayıpları yaşadıklarını hatırlatan Ergün, "Bu galibiyet bizim için 3 puandan fazlasıydı. Kötü gidişimizin sonu oldu. Ligdeki sıkıntılı sonuçları, UEFA Şampiyonlar Ligi'ndeki Real Madrid maçında unutturmak istiyorduk ancak kısmet Beşiktaş derbisineymiş. Üzülerek söylemeliyim ki, yaşanan olaylar nedeniyle çok önemli bir galibiyetin keyfini süremedik. Gerektiği sevinemedik" şeklinde görüş belirtti.

Ve TFF'den açıklama geldi

İşte Fırat Aydınus'un raporu