Yasemin artık Çizme'de sayı arayacak

Bayan sporcuların yurtdışına transfer olması Türkiye'de alışılagelmiş bir durum değil. Voleybolda Neslihan Demir, Bahar Mert, hentbolda da Gonca Nahçıvanlı, Yeliz Yılmaz...

İSTANBUL - Bayan sporcuların yurtdışına transfer olması Türkiye'de alışılagelmiş bir durum değil. Voleybolda Neslihan Demir, Bahar Mert, hentbolda da Gonca Nahçıvanlı, Yeliz Yılmaz, Çağla Yaman ve Serpil İskenderoğlu kariyerlerini yurtdışında başarıyla sürdüren isimler. Beşiktaş Cola Turka kaptanı Yasemin Horasan da bu isimlerin yolunda.
Yasemin, İtalya Ligi şampiyonu Phard Napoli'yle bir yıllık sözleşme imzaladı. Başarılı oyuncu, basketbola başladığından beri Beşiktaş'ta oynadığını belirterek, "Siyah-Beyazlı takımda güzel günlerim oldu. Basketboldaki ilklerimi hep Beşiktaş'ta yaşadım. Takımımın başarısı için elimden geleni yaptım. Bu dönem içinde bende emeği olan başta antrenör Aziz Akkaya'ya olmak üzere yöneticilere, diğer antrenörlerime ve taraftarlara teşekkür ediyorum. İtalya'da da hem kendim için, hem ülkem için elimden geleni yapacağım" diye konuştu. (Spor Servisi)