Yaşım 55 küsur

Hafızası ‘12 Eylül’ün yakın sonrasına erenler hatırlayacaklardır, zamanın Limon dergisinde Ercüment Menemen adlı ‘aşırı’ Özal sempatizanı bir karakter vardı ve köşe yazılarına sürekli, ‘Yaşım 55 küsur’ diye başlardı (bu arada Can Barslan’a da selam olsun). Süper Lig, bu sezon itibariyle tam da Menemen’in istediği kıvama geldi ve yaşı ‘55 küsur’u buldu.
Hoş, bu yaşa pek de yaşanmamış bir sezonun ardından giriliyor. 54. macera, Yok ‘Şike süreci’, yok ‘Play-off’, yok ‘UEFA’dan ceza geldi geliyor’, yok ‘58. madde değişsin, değişmesin’ derken, tadına tam da varılamayan bir maratona şahitlik etmişti. Fenerbahçe ve Beşiktaş ’ın aklı şike davasındaydı, Trabzonspor aniden gelen Şampiyonlar Ligi ikramiyesiyle meşguldü, Anadolu yeterince etkin değildi, zihni berrak olan ama yepyeni bir kadronun olası uyumsuzluk dezavantajını da taşıyan Galatasaray ipi göğüsledi ve ‘Apertura’nın da ‘Clasura’nın da şampiyonu olmayı bildi.
Sarı-Kırmızılılar 55. maceraya da görüldüğü kadarıyla ‘En hazır takım’ sıfatıyla giriyor. Hoş bu sistem bize sadece ‘Büyükler’in maçlarını gösterir, o yüzden diğerleri ne yapar ne eder bilmiyoruz, bilemiyoruz. Ezcümle, umarız 2012-13 sezonu, ‘Süpürgelig’ olmaz. Hoş ‘Süper’ olmasa da olur, herkesin emeğinin karşılığını aldığı, alabildiği, hataların en aza indirgendiği, yöneticilerin meseleye daha az dahil olduğu, mesleğin gerçek sahiplerinin rol oranlarının arttığı bir serüven olması en büyük dileğimiz. Bir başka dileğimiz de, Bursaspor efektinin yayıldığı, mümkünse ‘Altıncı büyük’e geçit açıldığı bir sisteme de ‘Merhaba’ diyebilmek. Bu dileğin gerçekleşmeyeceğini bile bile…
Radikal Spor Servisi…