Yasin Öztekin'den 10 puan

Yasin Öztekin'den 10 puan
Yasin Öztekin'den 10 puan
Cimbom'da son haftaların başarılı ismi Yasin Öztekin, Kardemir Karabükspor'un 250 bin Euro'luk kiralama teklifine karşı direnip takımda kaldı. Balıkesirspor, Sivasspor, İstanbul Başakşehir ve Kasımpaşa maçlarında 10 puan kazandırdı.

Galatasaray 'ın asist kralı Yasin Öztekin’in, 3 aydır yaşadığı tam bir azim ve başarı öyküsü. 28 yaşındakli orta saha, ara transfer döneminde neredeyse Karabükspor’a gidiyordu. Kırmızı -mavili kulüp, Furkan Özçal ile birlikte Yasin’i de istedi. Cesare Prandelli döneminde alınan ancak yeterli şansı bulamayınca bekleneni veremeyen Yasin için Karabük 250 bin Euro kiralama bedeli teklif etti.

Chedjou'ya patladı: Ulan gerzek, utanmaz adam!

"GİTMEYECEĞİM" DEDİ

Sarı-kırmızılı yönetim, teklifi Yasin’e iletti. Ancak başarılı oyuncu, “Kendimi ispatlayacağım. Kontratım var. Ben bir yere gitmek istemiyorum” diyerek inat etti ve kiralık olarak gönderilmeyi kabul etmedi. Nitekim, Yasin Öztekin’in hiç durmadan yükselmeye başlayan grafiği, Karabük’ten gelen teklifin ardından başladı.

2014-15 sezonunda 2 gol ve 13 asiste ulaşan Yasin, Balıkesirspor, Sivasspor, İstanbul Başakşehir ve Kasımpaşa maçlarında skora direkt etki etti. Cimbom, söz konusu karşılaşamlarda 10 puan kazandı. ( Hürriyet )

Bruma için 8 milyon Euro