Yasin Öztekin'in Beşiktaş pişmanlığı!

Yasin Öztekin'in Beşiktaş pişmanlığı!
Yasin Öztekin'in Beşiktaş pişmanlığı!
Bursaspor'a attığı gol ile Galatasaray'a TFF Süper Kupa'yı kazandıran Yasin Öztekin, "Trabzonspor'a transfer olurken Beşiktaş tarafından da istenmiştim. Siyah-beyazlı takıma gitsem, belki bugünkü sıçrama o zaman da olabilirdi" dedi.

Galatasaray 'da geçtiğimiz sezon sergilediği performansla alkış alan, yeni sezona da golle başlayan Yasin Öztekin, bugünlere nasıl geldiğini anlattı.

" Türkiye ’ye 18-19 yaşında gelmiş olsaydım kaybolurdum" diyen sarı-kırmızılı oyuncu, “Borussia Dortmund’da kalmam ve kendimi geliştirmem çok önemliydi. 23 yaşında Türkiye’ye geldim. Almanya’da kalmam en büyük avantajım oldu. Trabzonspor’a transfer olurken Beşiktaş tarafından da istenmiştim. Siyah-beyazlı takıma gitsem, belki bugünkü sıçrama o zaman da olabilirdi” ifadelerini kullandı.

Milliyet Gazetesi'ne konuşan Öztekin, en iyi döneminde olduğunu belirterek, "Bu seviyede kalmak ve üzerine daha fazla koymak arzusundayım. Bir yerlere gelmek insanın içinde varsa, çabalar ve mücadeleden vazgeçmez. Almanya’da benim de ilk dönemlerimde çevremde kötü alışkanlıkları olan arkadaşlarım da vardı. Ama ben neyin iyi, neyin kötü olduğunu bilecek durumdaydım. Çünkü neyi istediğimi biliyordum. Bu beni hep motive etti" şeklinde konuştu.