'Yatıp kalkıp' Suarez'i düşünmüş

'Yatıp kalkıp' Suarez'i düşünmüş
'Yatıp kalkıp' Suarez'i düşünmüş
Liverpool kaptanı Gerrard, transfer döneminde her sabah uyandığında, takımdan ayrılmak isteyen Suarez'in kalmasını umut ettiğini söyledi.

ANKARA (AA) - İngiltere Milli Takımı ve Liverpool'un sembol ismi Steven Gerrard, İngiliz The Telegraph Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, 26 yaşındaki Luis Suarez'in yaz transfer döneminde Liverpool'dan ayrılması konusunda endişelendiğini belirterek, "Her sabah uyandığımda bir gelişme yaşanmaması ve takımda kalmasını umut ediyordum" dedi.

Gerrard, "Suarez ile bir daha aynı takımda oynayıp oynamayacağını düşündün mü?" sorusuna, "Yazın her günü. Luis Suarez gibi iyi bir oyuncuya sahipseniz, büyük kulüplerin onu isteyeceğini bilirsiniz. Kalması için benden daha fazla çaba sarf eden kimse yoktur, Luis de kendisi hakkında ne düşündüğümü biliyor. Onu burada tutarsak daha fazla şansımızın olduğunu biliyordum. O özel bir futbolcu ve bize farklı şeyler katıyor" yanıtını verdi.

33 yaşındaki İngiliz futbolcu, Real Madrid'in uzun süre ilgilendiği, Arsenal'in 40 milyon sterlin teklif ettiği Uruguaylı forvetin, bu pozisyonda takıma dönmek zorunda kalan birçok oyuncunun aksine iyi bir başlangıç yaptığını ifade ederek, "Kulübün, kendisini tutmak istediğini anladı ve karara saygı duydu. Şimdi burada ve kalmak istiyor. Bu sezon birşeyler başarmak istiyor ve her zamankinden daha hırslı görünüyor" diye konuştu.

Geçen sezon Chelsea'den Branislav Ivanovic'i ısırdığı için 10 maç ceza alan Suarez, cezasının sona erdiği Premier Lig maçında Sunderland'a 2 gol atmıştı.