Yattara'dan Real Madrid itirafı!

Yattara'dan Real Madrid itirafı!
Yattara'dan Real Madrid itirafı!
Bordo-mavili taraftarların sevgilisi İbrahima Yattara, Trabzonspor forması giydiği dönemde, dünya devleri Real Madrid, Paris Saint Germain, Ajax, Roma ve Saint Etienne'den transfer teklifi aldığını açıkladı.

Türkiye 'de son olarak top koşturduğu Mersin İdmanyurdu'nda geçirdiği sakatlık sonrası ayrılıp Belçika 3. Lig takımlarından La Louviere'de oyuncu-antranör olarak futbol hayatını sürdüren İbrahima Yattara, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Onur Kıvrak 6 ay yok!


Türkiye'yi hiçbir zaman unutamadığını belirten 34 yaşındaki Gine asıllı Türk vatandaşı oyuncu, "Gineli arkadaşlarımla fazla dolaşmıyorum hep Türk arkadaşlarımla beraberim. Gineli arkadaşlarım beni kıskanıyor. Sen hep Türklerle berabersin diyorlar. Ama benim yapacağım bir şey yok ki ben kendimi Türk hissediyorum" ifadelerini kullandı.

Her gün Türkçe konuşmak, Türk yemeklerinden yemek istediğini söyleyen Yattara, "İnşallah bir gün yeniden Türkiye'ye döneceğim ve her şey çok iyi olacak" diyerek, Türkiye özlemini dile getirirken, 8 sene top koşturduğu Trabzonspor ve Trabzon şehrini de çok özlediğini söyledi. Ünlü futbolcu, "Trabzon'dan ayrıldığımdan beri Kolbastı oynamıyorum. Tabzon'daki ortam burada yok. En çok Kolbastıyı özlüyorum" dedi.

Yattara, tek mutluluk kaynağının ise ailesinin yanında olması olduğunu belirtti. Eski Trabzonsporlu futbolcu, arabasında her gün Türk müzikleri dinlediğini de sözlerine ekledi.

"TRABZON'DA OYNARKEN REAL MADRID İSTEDİ"

Türkiye ve Trabzonspor sevgisini anlatırken Türkiye'de top koşturduğu yıllarda aldığı transfer tekliflerine açıklık getiren İbrahima Yattara, Trabzonspor'da oynarken Galatasaray , Fenerbahçe ve Beşiktaş 'ın kendisini transfer etmek istediğini söyledi.

Türk takımlarının yanı sıra dünya devleri; Real Madrid, Paris Saint Germain, Ajax, Roma ve Saint Etienne kulüplerinden de transfer teklifi aldığını açıklayan Gineli oyuncu, ''Ben Trabzonspor'da oynarken çok mutluydum. Oynuyordum, para kazanıyorudum. Trabzonspor bana güveniyordu, ben kendime güveniyordum. Niye başka bir takıma gitmek isteyeyim ki?" dedi.

Gineli yıldız, hiçbir zaman neden gitmediği yönünde pişmanlık duymadığını da sözlerine ekledi.

"ERSUN YANAL'IN GÖNDERİLMESİ ÇOK YANLIŞ"

Trabzonspor'da oynadığı dönemde çalışmaktan en mutlu olduğu iki teknik direktörün de Şenol Güneş ve Ersun Yanal olduğunu dile getiren ünlü futbolcu, "İki hoca döneminde çok süper sezon geçirdim. Ben 2 hocayı hiçbir zaman unutmayacağım"' diye kaydetti.

Eski hocası Ziya Doğan'ı da saygıyla anan ünlü futbolcu, ''Bazen beni zorluyordu evime geliyordu, sıkıştırıyordu. Ama bütün bunları benim daha iyi olmam için yaptı.'' derken, kendisinin çalışmaktan büyük mutluluk duyduğu Ersun Yanal'ın Fenerbahçe'den gönderilmesine de bir anlam veremediğini belirterek, şöyle konuştu:
''Bence çok yanlış karar. Fenerbahçe Ersun Yanal ile şampiyon olduktan sonra onu göndererek hata yaptı. Medyada Ersun Yanal'ın futbolcularla ilgilenmediği yönünde çıkan haberlere inanmıyorum. Yanal'ın çok iyi bir insan olduğunu biliyorum. Ben hayatımda böyle bir teknik direktör görmedim. Muhabbeti, futbolculara yakınlığı, moral vermesi; ben hala böyle bir teknik adamla çalışmadım.''

Halilhodzic yine çıldırdı!


"TRABZONSPOR'DAN ZORLA GÖNDERİLDİM"

Trabzonspor'dan ayrılması ile ilgili de konuşan tecrübeli oyuncu, kendisinin zorla gönderildiğini söyledi. O dönemin başkanı Sadri Şener ile kimsenin bilmediği bir problemi olduğunu aktaran Yattara, ''Beni göndermek istedi. Ben de teklif gelirse giderim dedim. Sonra Arabistan'dan teklif geldi gittim. Ben Trabzonspor'dan ayrılmak istemedim, ama zorla gönderildim.'' diye konuştu.

Sekiz sene top koşturduğu Trabzonspor'u da değerlendiren İbrahima Yattara, ''Çok genç kadro ve yetenekli futbolcular var. Avrupa Ligi'ne de iyi başladılar. Trabzonspor çok iyi olacak" diyerek, eski takımına güvendiğini de belirtti ve "Yeni transferlere de güveniyorum. Yatabare'yi beğendim iyi top oynuyor. Cardozo da iyi oyuncu. Kevin Constant da zaten benim milli takımdan arkadaşım. İnşallah Trabzonspor'da iyi şeyler yapabilirler.'' ifadelerini kullandı.
Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic ile ilgili de Yattara, Boşnak adamın Trabzonspor'a geri döndüğünü duyduğu zaman çok mutlu olduğunu söyledi. Halilhodzic'in Trabzonspor'a ilk geldiği dönemde kendisiyle çalışma imkanı bulduğunu belirten Yattara, ''Çok iyi bir teknik direktör. Karakteri çok sağlam. Trabzonspor için çok iyi olacak" ifadelerini kullandı.

"O KUPA TRABZON'UN HAKKI VE BİRGÜN ONA KAVUŞACAK"

Kendisinin de Trabzonspor'da top koşturduğu 2010-2011 sezonu ile ilgili tartışmalara da değinen ünlü futbolcu, şampiyonluk kupasının Trabzonspor'un hakkı olduğunu ve birgün o hakkına kavuşacağını savundu. İbrahima Yattara, "Eğer şampiyonluk kupası Trabzon'a verilirse doğru bir karar alınmış olur. O kupa bizim, o şampiyonluk bizim. İnşallah kupa birgün Trabzon'a verilecek.'' diye temenni etti.

Kendisinin de o dönemde yaşananlardan haberdar olduğunu belirten Gineli oyuncu, futbolcu olduğu için daha fazla şey söylemesinin doğru olmayacağını aktardı. Trabzonspor'un yeniden şampiyon olmasını da gönülden istediğini belirten Yattara, ''Uzun zaman oldu. Bütün Trabzon o günü bekliyor. Ben de Trabzonspor forması altında şampiyonluk görmeyi çok istedim ama olmadı. Gençler geliyor, inşallah birgün Trabzonspor yeniden şampiyon olsun diye dua ediyorum.'' vurgusunda bulundu. (CİHAN)

Trabzonspor üzgün ama umutlu