Yazık oldu Tepecik efendiye

Malum, kupa maçları sürprizlere gebedir, bütün dünyada... Alt liglerde yer alan takımların güçlü rakiplerine karşı aldığı başarılar bu turnuvalara renk getirir.
Haber: EFKAN BUCAK / Arşivi

Tepecik-A.Gücü: 1-3
STAT: Tepecik Belediye
HAKEMLER: C. Bakıroğlu, B. Kavlak, S. Elitez
TEPECİK BLD.: Eray *, Ömer **, Serkan Pala **, Mustafa **, Sami Emre (Volkan 10 ***), Yasin ***, Tuğrul **, Orhan *, Mehmet Aksu *, Eser *** (Mehmet Ramoğlu 76 *), Serkan Acar *** (Dündar 62 *)
ANKARAGÜCÜ: Zafer **, Emre **, Andre ***, Yasin **, İlkem **, Burak * (Cem 58 *), Mustafa * (Augustine 67 **), Murat Erdoğan * (Murat Duruer 51 ***), Kirita ***, Jaba **, Bebbe ***
GOLLER: Eser (40) / Jaba (80, Bebbe (96, 103)

İSTANBUL - Malum, kupa maçları sürprizlere gebedir, bütün dünyada... Alt liglerde yer alan takımların güçlü rakiplerine karşı aldığı başarılar bu turnuvalara renk getirir. Dün İstanbul Tepecik Stadı'nda TFF 2. Lig ekibi Tepecik Belediyespor da Ankaragücü önünde böyle bir sürprize imza atıyordu ancak uzun süre önde oldukları maçta önce 80'de yedikleri gol, ardından uzatmalarda gelen iki sayı onların bu hayalini sona erdirdi. Beklenenin aksine maça yedeklerle çıkan Tepecik Belediyespor'du. Söz gelimi, geçen yılın Üçüncü Lig şampiyonu kadronun önemli ismi olan ve bu sezon ligde tüm maçlarda oynayan kaleci Cem Temizel yerini Eray'a bırakmıştı.
Başkan bile maçı ayakta izledi
'Tarihi maç' klişesi dünkü maça cuk oturuyordu. Tepecik, tarihinde ilk kez bir Süper Lig takımıyla resmi bir maça çıkarken, yaklaşık 2 bin kişilik stat, protokol dahil tıklım tıklım doluydu. Çevre beldelerin belediye başkanları da maça büyük ilgi gösterince Tepecik Belediye-spor Başkanı Temel Eyüboğlu bile maçı bir süre ayakta izlemek orunda kaldı. Sonra yemekhaneden sandalye getirdiler, olay çözüldü. Sırf başkan değil, iyi bir ev sahipliği için kulübün tüm görevlileri koşuşturma içindeydi. Hatta organizasyon komitesi kartı taşıyan birinin aynı zamanda maç öncesi tribün liderliği yapması oldukça renkli bir görüntüydü!
Taraftar demişken... Ev sahibi ekibin taraftar gurubu Tepecik Çarşı, meşhur Beşiktaş Çarşı'nın alt kolu. Böyle olunca maç boyunca hem Ankaragücü'ne hem de Bursaspor'a göndermeler yapıldı. Ancak Bursa'ya laf atan Tepecik Çarşı'nın kendi takımlarına 'Timsahlar' demesi bir tezattı.
Haliyle basın tribünü yoktu, maçı protokol tribününün arkasında izlerken, tüm pozisyonları görmek için ayağa kalkmamız gerekti. Kendilerini gösterme çabasındaki Tepecikli futbolcular maça istekli başladı, 40'ta savunmanın arkasına atılan Eser'le de golü buldular. İkinci yarıda Ankaragücü oyunu rakip yarı sahaya yıktı, ancak çok pozisyon bulamadılar. Artık Tepecik tribünleri 'Acaba mucize gerçekleşiyor mu' derken 80'de kaleci ve savunmanın ortak hatasında 1.60'lık Jaba kafayla topu ağlara gönderdi. Uzatmanın ilk devresinde kale önü karambolden iki gol yiyen Tepecik Belediyespor rakibine boyun eğdi. Maç da, ikinci uzatma devresinde taraftarların Agustine'e takılmaları ve 'Bizim için Fener'e beş atarsın di mi aslanım' sözleri arasında tamamlandı.