Yedek oyuncu golü çıkardı

Futbolumuzda tuhaflıklar bitmiyor. Üçüncü Futbol Ligi 2. Grup'ta Of-spor ile Sinopspor arasında pazar günün oynanan maç, ilginç bir gelişmeye sahne oldu.

TRABZON - Futbolumuzda tuhaflıklar bitmiyor. Üçüncü Futbol Ligi 2. Grup'ta Of-spor ile Sinopspor arasında pazar günün oynanan maç, ilginç bir gelişmeye sahne oldu. Of İlçe Stadı'nda oynanan ve 0-0 biten maçın 88. dakikasında gelişen Sinopspor atağında Mehmet Polat, topu boş kaleye gönderdi. Ancak rakip kale arkasında ısınmakta olan genç oyuncu Şenol, sahaya girerek boş kaleye giden topu eliyle önleyerek, takımına bir puanı kazandırdı.
Yetkililer, maç sonucunun değişmesinin mümkün olmadığını ancak Futbol Federasyonu'nun Ofspor Kulübü'ne veya sporcuya bir ceza verilebileceğini söylediler. Şenol, yaptığı davranış sonrasında maçın hakemi Koray Tan, tarafından kırmızı kart görürken, Ofspor Kulübü Başkanı Mehmet Kont ise Of'da böyle ilginç olayların yaşanmasının mümkün olduğunu söyledi. Şenol'un centilmenliğe aykırı bir hareket yaptığını ifade eden Kont, "Bu futbolcumuz ne kadar Ofspor'a bağlı olduğunu gösterdi. İçten gelen bir duyguyla böyle bir davranış gösterdi. Hareketinde art niyet yok. Ben ona teşekkür ediyorum. Diğer futbolcular da onun gibi takımına içten duygularla bağlı olmalıdır" dedi. Kont, Şenol'un cezalandırılabileceğini ifade ederek, "İnşallah Şenol fazla bir ceza almaz. Bu başkan olarak beni üzer" diye konuştu. (Spor Servisi)