Yeni aday: Winfried Schafer

Teknik direktör arayışlarını sürdüren Fenerbahçe'de yeni bir isim daha gündemde: Winfried Schafer. Bu isim futbolseverlere pek yabancı gelmeyecektir.

İSTANBUL - Teknik direktör arayışlarını sürdüren Fenerbahçe'de yeni bir isim daha gündemde: Winfried Schafer. Bu isim futbolseverlere pek yabancı gelmeyecektir. Sarı-Lacivertli yöneticiler, halen Kamerun Milli Takımı'nın başında bulunan Alman teknik direktör Schafer'e, menajer Hasan Çolakoğlu aracılığıyla teklifte bulundular. Çolakoğlu, Alman hocayla görüştüğünü belirterek, "Schafer, Fenerbahçe'ye gelmekten memnun olacağını söyledi. Şu an kendisine İngiltere ve Almanya'dan da teklifler var. Ancak Türkiye'den teklif almak kendisini çok heyecanlandırdı" dedi. Çolakoğlu, Fenerbahçe'nin
Alman teknik adamla anlaşması halinde Geremi, Song, Eto gibi Kamerunlu yıldızları da Türkiye'ye getireceğini söyledi.
Alman liginde Stuttgart ve Karlsruhe'yi çalıştırmış olan Winfried Schafer Sydney Olimpiyatları'nda Kamerun'u şampiyon yapmış; 2002 Dünya Kupası'nda ise Almanya, İrlanda ve Suudi Arabistan'ın yer aldığı gruptan bir üst tura çıkamayarak turnuvaya veda etmişti.
Fenerbahçe'nin teknik direktör adayları arasında bulunan Fransız Luis Fernandez'in, görüşmeler sırasında öne sürdüğü bazı şartlar, yöneticileri şaşkına çevirdi. Fernandez'in deplasmanlarda alınacak beraberliklere bile prim talebinde bulunması ve her on günde bir Paris'e gitmek için uçak bileti istemesi tepki çekti. Fenerbahçe'nin, yönetimde pek çok kişinin desteğini alan Fransız teknik adama son günlerde bu nedenle soğuk baktığı bildiriliyor. (Spor Servisi)