'Yeni Amarallar istemiyorum'

Teknik direktör Mircea Lucescu Beşiktaş'ın geçen yıla oranla çok daha başarılı olacağını söyledi. Rumen hoca, "Eksiklere rağmen iyi bir kamp ortamında bulunuyoruz.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

ZÜRİH - Teknik direktör Mircea Lucescu Beşiktaş'ın geçen yıla oranla çok daha başarılı olacağını söyledi. Rumen hoca, "Eksiklere rağmen iyi bir kamp ortamında bulunuyoruz. Bunu bütün sezona yayacağız. Takımdaki herkesin sürekli üstüne birşeyler koyma istemesi en büyük güvencem. Bu Tayfur'da da var, Eser'de de. Bu bakımdan şanslıyım" dedi.
İlhan Mansız olayının artık kapanmasını isteyen Rumen çalıştırıcı, "Bütün olup bitenlerden elbette haberim var. Herşey kontrolüm altında. İlhan'ın, sakatlığı yüzünden kafası bir hayli karışık, morali bozuk. Bu yüzden sağlıklı düşünemiyor. Ancak kendisini en kısa sürede kazanacağız. Ben onunla çalışmaya devam etmek istiyorum" diye konuştu. Yeni transferleri de değerlendiren Luce, "Hepsini isteyerek aldık. Artık gerisi onların iyi çalışıp gerçek güçlerini sahaya yansıtmadan geçiyor. Maksimum verim bekliyorum. Mesela Amaral'da olduğu gibi sorun yaşamak istemiyorum" dedi.
Kaleci Cordoba'nın sezon boyunca yapılan transfer söylentileri yüzünden rahatsız olduğunu bildiğini belirten Lucescu, "Umarım sorunlar biter de, Kore kampına yetişir. Bu konu tam olarak aydınlığa çıkmadan bir adım atmayacağız. Acele edersek hata yaparız. Yeni oyuncu transferi için çalışmalarımız hep var. Ancak bunu sırf yapmak için değil de, ihtiyaca göre gerçekleştireceğiz" diyerek sözlerini bitirdi.