Yeni Aslan imzayı attı

Yeni Aslan imzayı attı
Yeni Aslan imzayı attı
Galatasaray Liv Hospital, Pops Mensah-Bonsu ile sezon sonuna kadar sözleşme imzaladı.

İSTANBUL (AA) - Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen basın toplantısına Pops Mensah-Bonsu ile Galatasaray Kulübü Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer katıldı.

Ergin Ataman'ın çalıştırdığı Beşiktaş ile 2011-2012 sezonunda 3 kupa kazanan İngiliz basketbolcu, "Burada daha önce tanıdığım kişilerle çalışacağım için şanslı ve heyecanlıyım. Takımda çok iyi oyuncular var. Jawai'nin yokluğunda doldurmam gereken büyük bir boşluk olduğunu biliyorum" dedi.

Çok zor bir sezon olacağını bildiğini aktaran Bonsu, "Benim beklentilerim hep yüksek oldu. Daha önce Avrupa'da kupa kazandım. Önümüzde zor ve uzun bir süreç var. Çok çalışırsak başarılı olabiliriz. Hedefimiz tabii ki Avrupa Ligi'nde final-four oynamak" ifadelerini kullandı.

Murat Özyer ise çok kariyerli ve iyi bir oyuncu transfer ettiklerini belirterek, " Türkiye 'yi bilen, antrenörümüzü ve takımımızı tanıyan bir oyuncu aldık. Hem 5, hem de 4 numara oynayabiliyor. Pops, özellikle savunmamızı çok güçlendirecektir. İkili oyunlarda da bize güç katacak. Washington Wizards ile antrenman yapıyordu. Bu açıdan da şanslıyız" diye konuştu.

Özyer, THY Avrupa Ligi'nde Olympiakos maçından sonra rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan sarı-kırmızı basketbolcu Jawai hakkında gerekli açıklamanın doktorlar tarafından 1 Kasım Cuma günü yapılacağını da kaydetti.
Bonsu, konuşmaların ardından sezon boyunca giyeceği 21 numaralı formayla basın mensuplarına poz verdi.