'Yeni bir başlangıç ve büyük hayaller'

'Yeni bir başlangıç ve büyük hayaller'
'Yeni bir başlangıç ve büyük hayaller'
Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, "Hayallerin başlangıcını Andorra maçı oluşturacak" dedi.

İSTANBUL (AA) - Fatih Terim, Türkiye Futbol Federasyonu'nun 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde yarın Kayseri'de Andorra ile yapılacak grup maçı öncesi özel hazırladığı 'Maç Kitabı'nda yer alan "Yeni başlangıçlar, büyük hayaller" başlıklı yazısında, A Milli Takım'ın başında 4 yıl aradan sonra yeniden bulunmanın son derece gurur verici olduğunu belirtti.

Hagi'den tek korkusu Terim


Terim, "40 yıldır, önce futbolcu daha sonra da antrenör ve teknik direktör olarak hizmet verdiğim ay-yıldızlı forma altında bir kez daha bulunmanın mutluluğunu yaşıyorum" ifadesini kullandı.

Milli takımda 3. dönemine yarın resmen başlayacak Terim, yazısında şunları kaydetti:
"Başlıkta da belirttiğim üzere, yeni bir başlangıç ve de her zaman olduğu gibi büyük hayallerimiz var. Yolumuzun zor, görevimizin ağır olduğunu biliyoruz. Ancak hedefin olduğu yerde inanç da olmaya devam edecektir. Bu hayallerin de başlangıcını Andorra maçı oluşturacak. 6 Eylül'de Kadir Has Stadı'nda oynayacağımız bu karşılaşmaya başta Kayserili olmak üzere bölgedeki futbolseverleri bekliyoruz. A Milli Takım Teknik Direktörü olarak Kayseri'de oynadığımız 2 maçı da kazanma başarısı göstermiştik. Seriyi, 6 Eylül Cuma akşamı sürdüreceğimize olan inancımız tam.
Sadece Andorra maçını değil grupta kalan 4 maçımızı da kazanarak, kasım ayında play-off oynamayı başarmak öncelikli amacımız. Ülkemizde ilk kez ağırlayacağımız Andorra'ya hoş geldin derken, maçın centilmence geçmesini diliyorum."

Terim'in yanıtı bekleniyor


"TERİM'Lİ MİLLİ TAKIM'A YÜREKTEN İNANIYORUM"

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ise "Bu maçla yükselişe geçeceğiz" başlıklı yazısında, "Teknik direktörümüz Fatih Terim'e, yönetimindeki takımımıza yürekten inanıyor ve güveniyorum. Kendilerine en içten başarı dileklerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Yıldırım Demirören, yazısında şunları kaydetti:
"Andorra, milli takım tarihimizde bugüne kadar sadece bir kez karşılaştığımız ve geçtiğimiz mart ayında oynanan bu maçta gösterdikleri evsahipliğini unutamayacağımız dostlarımızdan birisi.
Kayseri Kadir Has Stadyumu, 2 Haziran 2009'da Azerbaycan ile oynanan özel maçla milli takımımıza kapılarını açtı. Aynı yılın 5 Eylül'ünde millilerimiz, bu kez 2010 Dünya Kupası Grup eleme maçında Estonya'yı ağırladı. Azerbaycan'ı 2-0, Estonya'yı 4-2 yendiğimiz her iki karşılaşmada da milli takımımızın teknik direktörü Fatih Terim'di. Millilerimiz, 4 yıl aradan sonra Kayseri'de yine onun önderliğinde sahaya çıkıyor. Teknik direktörümüz Fatih Terim'e, yönetimindeki takımımıza yürekten inanıyor ve güveniyorum. Kendilerine en içten başarı dileklerimi sunuyorum. 2014 Dünya Kupası grup elemelerinde Andorra, Romanya, Estonya ve son olarak Hollanda ile oynayacağımız maçları, Brezilya umudumuzu sonuna kadar yaşatacağımız, milli takımızın yeniden yükselişe geçeceği karşılaşmalar olarak değerlendiriyorum."

Avcı'ya teşekkür, Terim'e övgü