Yeni bir başlangıca imza attı

Şampiyon Fenerbahçe, sözleşmesi sezon sonu biten kalecisi Volkan ile iki yıllık mukavele yeniledi. Genç file bekçisi, Asbaşkan Mahmut Uslu ve Genel Sekreter Vedat Olcay'ın da hazır bulunduğu...

İSTANBUL - Şampiyon Fenerbahçe, sözleşmesi sezon sonu biten kalecisi Volkan ile iki yıllık mukavele yeniledi. Genç file bekçisi, Asbaşkan Mahmut Uslu ve Genel Sekreter Vedat Olcay'ın da hazır bulunduğu törenin ardından yaptığı açıklamada, iyi geçirmediği geçen sezon nedeniyle kendisini Fenerbahçe'ye borçlu hissettiğini söyledi. Bunun için kulüpte kaldığını ifade eden Volkan, "Beni Volkan yapan Fenerbahçe Kulübü'dür. Geçen yıldan dolayı Fenerbahçe'ye borçlu olduğumu düşünüyorum. Bu borcumu ödemek için iki yıl daha sözleşmemi uzattım. İnşallah ben ve Fenerbahçe için hayırlı olur" şeklinde konuştu.
Geçen yıl ortaya koyduğu performansı, futbol yaşamı için geçici bir dönem olarak gördüğünü anlatan Volkan şöyle devam etti: "Benim açımdan fazla olumla geçen bir yıl değildi. Ancak, takımın şampiyon olması herkesi olduğu kadar beni de mutlu etti. Geçen yılki performansı geçici dönem olarak düşünüyorum. Bu yılla beraber yeni bir başlangıç yapacağım. Herkes eski Volkan'ı görecek. Rüştü ağabeyin Beşiktaş'a gitmesi, kendi kararıdır, saygı duymak gerekir. Bana da bazı teklifler yapıldı ama hiçbir zaman bire bir görüşmedim. Fenerbahçeliyim, burada kalacağımı söylemiştim."
Mahmut Uslu, serbest olduğu halde gelen teklifleri değerlendirmeden Fenerbahçe'yi tercih ettiği için Volkan'a teşekkür etti. Volkan'ın, başkan Aziz Yıldırım'a, boş mukaveleye imza atacağını söylediğini ifade eden Uslu, "Son zamanlarda bu tür şeyleri unutmuştuk, yeniden hatırladık. Profesyonellik hayatında önemli şeyler ama bu tür manevi jestlerin de önemli olduğunu düşünüyorum. Evvelki sene tek başına yedekteki arkadaşlarıyla takımı şampiyonluğa taşıdı. Geçen yıl ikinci devre daha az oynadı. İki yıllık bir anlaşma yaptık. Önümüzdeki yıllardaki başarılarda büyük katkıları olacaktır" diye konuştu.
'Yabancı sayısı belli olsun'
Uslu, yabancı oyuncu kontenjanı konusunda Futbol Federasyonu'nun henüz bir karar vermemiş olmasının sadece kendilerini değil, bütün kulüpleri etkilediğini belirterek, "Herhalde önümüzdeki hafta karar verilecek. Biraz geç kaldılar" dedi. Vedat Olcay ise, Volkan'ın uzun yıllar Fenerbahçe'de kalacağına inandığını belirterek, "Çünkü Volkan bugünkü hareketiyle bunu ispatlamıştır. Fenerbahçe'ye bağlılığını göstermiştir" diye konuştu. Öte yandan Antalyaspor'dan transfer edilen Ali Bilgin'in bugün İstanbul'a geleceği açıklandı. (Spor Servisi)