Yeni düzende Diego Ribas'a yer yok!

Yeni düzende Diego Ribas'a yer yok!
Yeni düzende Diego Ribas'a yer yok!
Fenerbahçe'deki 15 yıllık düzeni bozup 4-4-2'ye geçmeyi planlayan Vitor Pereira'nın, iki ön libero kullanmaya hazırlandığı, bu yüzden Diego Ribas'ı ilk 11'de düşünmediği öğrenildi. Yönetim, Arap kulüplerinin gündeminde olan Sambacı için Portekizli hocanın vereceği son kararı bekliyor.

Sarı-lacivertli takımı belli bir sistem üzerine oturtmak isteyen Vitor Pereira, neredeyse 15 yıllık süregelen düzeni bozup 4-4-2’ye geçecek. Elindeki kadroyu da buna göre şekillendirmek isteyen Portekizli teknik adam, orta sahasını savunma açısından güvence altına almayı düşünüyor. Bunun için de eski öğrencilerini transfer ettirip, sistemi tanıtmakta zaman kaybı yaşamak istemeyen 46 yaşındaki çalıştırıcının, Diego Ribas’ın oyuncu profili nedeniyle radikal bir karar alabileceği öğrenildi.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; orta sahanın ofansif kısmında olan ve oyunu kurma yetisine sahip Brezilyalı yıldızın, defansif yönünün zayıf olduğunu düşünen tecrübeli antrenör, çift forvet düzenine geçmeyi planladığı için orta alanda iki yönlü isimlere yönelmeyi hedefliyor.

Josef de Souza, 8 milyon Euro'ya Fenerbahçe'de

ÇİFT FORVET DÖNEMİ

Atletico Madrid döneminde kanatlarda da fırsat bulabilen Brezilyalı futbolcuyu burada da düşünmeyen Pereira’nın, yeni bir transfer raporu daha hazırlayabileceği belirtildi. Olympiakos dönemindeki gibi Luka Milivojevic tarzında her iki yarı saha arasında gidip gelebilen bir oyuncu arayan Portekizli antrenörün taktik antrenmanlarında da bu oyun şablonuna uygun idmanlar yapması dikkat çekiyor. Son 3 yıldır sol kanatta olan Sow’un dahi artık forvete kaymaya başlaması çift forvetli düzene geçileceğinin işaretleri olarak dile getiriliyor.

Öte yandan, oyun tarzı sebebiyle Diego’nun pres ritmini yetersiz gören Pereira, orta 4’lünün merkez 2’lisinde böyle bir tercih yapmasının zor olacağını düşünüyor. Josef de Souza transferini debu nedenle isteyen başarılı hocanın, şu an için takımda yer bulamadığı Diego ile yolları ayırabileceği belirlendi.

Arap kulüplerinin gündeminde olan Diego Ribas için 5-6 milyon Euro'ya varan tekliflerin geldiği, teknik patron Pereira’nın vereceği son karara göre bunların değerlendirmeye alınabileceği kaydedildi.

Aziz Yıldırım paranın kaynağını açıkladı!