'Yeni Fener' sahada

Erteleme maçında Beşiktaş'a kendi sahasında 1-0 mağlup olan Fenerbahçe, yenilenmiş kadrosuyla ikinci yarının ilk müsabakasında Ankaragücü karşısına çıkıyor. Mücadelede, devre arasında kadroya katılan oyunculardan Besçasnıh, Rebrov ve Kemal'in ilk onbirde oynaması bekleniyor.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

ANKARA - Erteleme maçında Beşiktaş'a kendi sahasında 1-0 mağlup olan Fenerbahçe, yenilenmiş kadrosuyla ikinci yarının ilk müsabakasında Ankaragücü karşısına çıkıyor. Mücadelede, devre arasında kadroya katılan oyunculardan Besçasnıh, Rebrov ve Kemal'in ilk onbirde oynaması bekleniyor. Sarı-Lacivertli ekipte, Beşiktaş maçında kırmızı kart gören Fatih ile sarı kart cezalısı Johnson forma giyemeyecek.
Bu arada sakatlık nedeniyle iki gün antrenmanlara katılamayan Ariel Ortega'nın onbirde forma giyip giymeyeceği bugün belli olacak. Arjantinli yıldızın oynaması halinde, Ceyhun'un yedeğe çekilmesi bekleniyor. Derbide onbirde görev yapmasına rağmen sakatlığı nedeniyle doğru dürüst çalışma imkânı bulamayan Ogün'ün yerine de büyük olasılıkla Mirkoviç görev yapacak. Kötü hava koşullarına rağmen stadın tamamen dolması bekleniyor.
Çetin'den uyarı
Oğuz Çetin oyuncularına, 'sakın kart görmeyin' uyarısında bulundu. Özellikle üçer sarı kartı bulunan Ali Güneş, Abdullah ve Mustafa Doğan'ı uyaran Çetin, "Dikkatli davranın. Kimsenin cezalı duruma düşmesini istemiyorum" dedi. Sarı-Lacivertliler, deplasmanda oynayacağı zorlu karşılaşmada Ankaragücü'ne yoğun bir baskı uygulaması bekleniyor. Çetin, hafta boyunca yapılan idmanlarda pres üzerinde durmuştu. Çetin,
oyuncularıyla yaptığı toplantılarda da 90 dakika boyunca sahanın her yerinde rakibe pres uygulamaları gerektiğini anlattı. Futbolcular da, güç olarak iyi bir seviyeye geldiklerini, bunu rakip üzerinde baskı kurarak değerlendireceklerini söyledi.
Sarı-Lacivertli iki takım, bugün yapacakları karşılaşmayla birlikte, 78. kez karşı karşıya gelecek. Bugüne kadarki maçlarda Fenerbahçe'nin galibiyet sayısında 48-6 gibi büyük bir üstünlüğü göze çarpıyor. Renkdaşlar, 23 maçta da eşitliği bozamadı.