Yeni Ferrari çok çok farklı

Formula 1'de, Ferrari pilotu Michael Schumacher sıralama turlarında 1.17.762'lik derecesiyle, Katalunya Pisti'nde altıncı kez pole pozisyonu kazandı.

BARCELONA - Formula 1'de, Ferrari pilotu Michael Schumacher sıralama turlarında 1.17.762'lik derecesiyle, Katalunya Pisti'nde altıncı kez pole pozisyonu kazandı. Sezona kötü başlayan Alman pilot, iki hafta önce Imola Pisti'ndeki yarışta sezonun ilk birinciliğini kazanmıştı. Schumacher, bugünkü yarışta yeni otomobili F2003GA ile mücadele edecek. Alman pilot Katalunya'da daha önce dört kez birinci olmuştu. Brezilyalı Rubens Barichello 1.18.020 ile ikinci olurken, geleceğin yıldızı olarak gösterilen Renault takımdan İspanyol Fernando Alonso da 1.18.233'lük derecesiyle üçüncü sırada yer aldı.
Bu sezonun lideri Kimi Raikkonen ise pist dışına çıkarak hayal kırıklığı yarattı. McLaren'in Finli pilotu, Avustralya'dan sonra ikinci kez yarışa pitten başlayacak. McLaren, aracın pist dışına çıkmasının teknik bir arıza sonucu gerçekleştiğini açıkladı. Renault'dan Jarno Trulli, 1.18.615'lik derecesiyle dördüncü olurken, Williams'tan Ralf Schumacher yedinci, Montoya dokuzuncu sırada kaldı. İspanya Grand Prix'i bugün 15.00'de start alacak ve NTV ekranlarına gelecek. (Spor Servisi)