Yeni milat, yarınki maç

Fenerbahçe teknik sorumlusu Oğuz Çetin, Beşiktaş yenilgisinden dolayı morallerini bozmadıklarını ve yarınki Ankaragücü maçı için büyük bir titizlikle çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Genç hocanın altını çizdiği konular şöyle:
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe teknik sorumlusu Oğuz Çetin, Beşiktaş yenilgisinden dolayı morallerini bozmadıklarını ve yarınki Ankaragücü maçı için büyük bir titizlikle çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Genç hocanın altını çizdiği konular şöyle:

  • Tabii ki kaybetmek çok üzücü. Ama şunu biliyoruz ki, çalışmalarımızı böyle sürdürdükçe beklediğimiz başarılar da beraberinde gelecek. Taraftarlarımızın desteği bize ileride çok şey kazandıracak. Moral bozmadan, titizlikle çalışıyoruz. En kısa sürede başarıların da beraberinde geleceğine inanıyoruz.
  • Oyunu güzelleştiren bir mücadele sergiliyoruz. Bu nedenle de hava koşullarından etkileniyoruz. Ama biz hava koşullarına sığınmıyoruz. Muhtemelen Ankara'da da zorlu bir hava olacak. Takım içindeki bireysel hataları en aza indirmeye çalışıyoruz.
  • Ortega'nın tedavisi maç saatine dek sürecek. Fiziksel bir rahatsızlığı olmadığı taktirde de takımdaki yerini alacak. Ayrıca gündemimiz Ortega değil, yarınki maça konsantre olmaya çalışıyoruz.
  • Şampiyonluk yarışında 9 puan gerideyiz. Bu büyük bir handikap. Ancak 3 puanlık sistemde her fark kapanabilir. Her maçta 3 puan alacağımızı düşünüyorum. 16 maçın sonunda da bunu gerçekleştirirsek 9 puan farkı kapatacağımızı düşünüyorum.
  • Fatih olayı oldu ve bitti. Sorunu kendi içimizde hallettik, tekrar gündeme gelmeyecek. Takım içinde bir ceza uygulaması var ve bu sadece Fatih'e değil, tüm futbolculara uygulanıyor.