Yeni yabancı kuralında flaş karar!

Yeni yabancı kuralında flaş karar!
Yeni yabancı kuralında flaş karar!
Kulüpler Birliği Vakfı Toplantısı'nda çok önemli bir karar alındı. Süper Lig'de gelecek sezondan itibaren uygulanacak, sahaya 11 yabancı futbolcuyla çıkmaya olanak sağlayan ve 28 kişilik kadroda 14 yabancıya izin veren yeni kuralın 4 yıl geçerli olacağı açıklandı.

RADİKAL - Fenerbahçe , Trabzonspor, Gaziantepspor ve Balıkesirspor dışındaki 14 Spor Toto Süper Lig kulübünün temsilci gönderdiği Kulüpler Birliği Vakfı Toplantısı, Antalya'da gerçekleştirildi.

Şaka gibi! Yıldırım Demirören yine çark etti


Toplantının ardından açıklama yapan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, "Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ ve diğer arkadaşlarıma teşekkür ederim. Yabancı kuralı bütün kulüplerin anlaşmasıyla 4 yıl için kabul edilmiştir. Bu kural, 2015-2016 sezonundan itibaren 4 sezon boyunca devam edecek. Üç sene sonra kararın uzatılıp uzatılmaması konusunda karar vereceğiz. Türk futbolu için hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Göksel Gümüşdağ ise "Yabancı konusundan detayları değerlendirmek için toplandık. Ayrıca Hüsnü Güreli mali yapıyla ilgili sunum yaptı. Tüm kulüpler bir arada, tartışıyoruz, görüş alışverişinde bulunuyoruz. Çok önemli kararlar alıyoruz. Yeni yabancı kararı 4 yıl için kabul edildi. 3. yıl değerlendirilip, 4. yıldan sonrası için bir karar alacağız. 2020'ye kadar bu kadar Kulüpler Birliği ve TFF tarafından değiştirilmeyecek" dedi.

Acı gerçek: Süper Lig 11 takıma iner!