Yeni yabancı kuralında flaş karar!

Yeni yabancı kuralında flaş karar!
Yeni yabancı kuralında flaş karar!
Kulüpler Birliği Vakfı Toplantısı'nda çok önemli bir karar alındı. Süper Lig'de gelecek sezondan itibaren uygulanacak, sahaya 11 yabancı futbolcuyla çıkmaya olanak sağlayan ve 28 kişilik kadroda 14 yabancıya izin veren yeni kuralın 4 yıl geçerli olacağı açıklandı.

RADİKAL - Fenerbahçe , Trabzonspor, Gaziantepspor ve Balıkesirspor dışındaki 14 Spor Toto Süper Lig kulübünün temsilci gönderdiği Kulüpler Birliği Vakfı Toplantısı, Antalya'da gerçekleştirildi.

Şaka gibi! Yıldırım Demirören yine çark etti


Toplantının ardından açıklama yapan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, "Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ ve diğer arkadaşlarıma teşekkür ederim. Yabancı kuralı bütün kulüplerin anlaşmasıyla 4 yıl için kabul edilmiştir. Bu kural, 2015-2016 sezonundan itibaren 4 sezon boyunca devam edecek. Üç sene sonra kararın uzatılıp uzatılmaması konusunda karar vereceğiz. Türk futbolu için hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Göksel Gümüşdağ ise "Yabancı konusundan detayları değerlendirmek için toplandık. Ayrıca Hüsnü Güreli mali yapıyla ilgili sunum yaptı. Tüm kulüpler bir arada, tartışıyoruz, görüş alışverişinde bulunuyoruz. Çok önemli kararlar alıyoruz. Yeni yabancı kararı 4 yıl için kabul edildi. 3. yıl değerlendirilip, 4. yıldan sonrası için bir karar alacağız. 2020'ye kadar bu kadar Kulüpler Birliği ve TFF tarafından değiştirilmeyecek" dedi.

Acı gerçek: Süper Lig 11 takıma iner!


  http://www.radikal.com.tr/127384212738421

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yabancı sayısının serbest bırakılması bu ülkenin gelişimini kesinlikle hızlandırır. - hamzaakyol

  sadece yabancı futbolcu sınırının kaldırılması yetmez. esas itibariyle yabancı yönetici sınırlamasının kaldırılması gerekiyor. çünkü esas beyin orda. şimdi TFF yönetiminde Demirörenin yerine John, Fatih'in yerine Rodrigez, Namoğlunun yerine Colin olsaydı, neyi ne için yaptıklarını bilir, daha mantıklı kararlar alırlar, önce 64'den 53'e düşürüp, bundan bir sene sonra da sınırsız yabancı kararı almaz, daha bu kararı aldığının 1 hafta sonrasında ise, en azından kendilerine saygı duyar "biz bu kararı 4 sene için aldık" demezlerdi. Türk halkına saygıları yok. ülke futbolunu batırıyorlar. bu ülke insanının iyi mi kötü mü yaşadığı bunların umurunda değil, ama en azından kendilerine saygı duysunlar da sabah aldıkları kararı öğleden sonra değiştirmesinler. çünkü dışardan bakınca, durum hiç normal görünmüyor.