Yeni Yiğidolar'ın Carlos mutluluğu

Yeni Yiğidolar'ın Carlos mutluluğu
Yeni Yiğidolar'ın Carlos mutluluğu
Sivasspor'un kadrosuna kattığı Fatih Kıran, Ahmet Şahbaz, Mahmut Bezgin ve Aykut Öztürk, teknik direktör Roberto Carlos ile çalışacak olmanın mutluluğunu yaşıyor.

SİVAS - Kırmızı-beyazlıların, Almanya 'nın Ismaning takımından transfer ettiği sağ bek Fatih Kıran, Sivasspor'da kendini çok iyi hissettiğini ve mutlu olduğunu söyledi.

Takıma kısa sürede alıştığını ifade eden Kıran, "Roberto Carlos'la çalıştığım için gururluyum. Roberto Carlos'u önceleri televizyonlardan izliyordum, şimdi antrenörüm oldu. Çok güzel bir duygu" dedi.

Kıran, antrenmanlarda sürekli topla çalıştıklarını ve Carlos'un kalitesini gördüğünü belirterek, idmanların çok zevkli geçtiğini dile getirdi.

Hedefinin ilk 11'de forma giymek olduğunu aktaran Kıran, "20 yaşındayım, her şey yavaş yavaş ilerleyecek. Kendime güveniyorum. Sivasspor'la 3,5 yıllık sözleşme imzaladım" diye konuştu. 

AHMET ŞAHBAZ 

Silivrispor'dan transfer edilen sol bek Ahmet Şahbaz ise Sivasspor'a geldiği için çok mutlu olduğunu belirterek, "Bu, benim için bir hayaldi ve hayalim gerçekleştiği için çok mutluyum. Genç futbolcuların yetiştiği bir yerde olmaktan gurur duyuyorum" ifadesini kullandı.

Roberto Carlos gibi büyük bir kariyere sahip teknik adamla çalışmaktan çok mutlu olduğunu vurgulayan Şahbaz, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Çocukken izlediğimiz, örnek alabileceğimiz bir insan. Hem idmanları hem futbolcularla ikili diyalogları çok iyi. Sivasspor'un ligde ilk 4'te değil, ilk 2'nin içerisinde yer alması lazım ve bu hedefler doğrultusunda çalışıyoruz. Takımımız da çok iyi. Ligde inşallah ilk 2'nin içerisinde olmak nasip olur."

Sivasspor'da kalıcı olmayı hedeflediğini dile getiren Şahbaz, şans verildiğinde bunu en iyi şekilde değerlendirip, ilk 11'in değişmez ismi olmak istediğini söyledi. 

MAHMUT BEZGİN 

Mersin İdmanyurdu'dan transfer edilen kaleci Mahmut Bezgin de 1,5 yıllık sözleşme imzaladığını ancak daha uzun süre Sivasspor'a hizmet etmek istediğini belirtti.

Sivasspor'un ligdeki konumunun ve oynadığı futbolun çok iyi olduğunu ifade eden Bezgin, kendisinin de bu başarıya katkı sağlamak için çalışacağını aktardı.

Futbolda her zaman rekabet olduğuna dikkati çeken Bezgin, "Sivasspor'da da Korcan, Nihat ve Alper gibi iyi kaleciler var. Ligde de takımımızın durumuna baktığınız zaman performans açısından nerede olduğumuz belli. Arkadaşlık çerçevesinde tatlı bir kaleci rekabeti yaşanacak" dedi.

Carlos'un futbolculuk döneminde herkes tarafından bilinen önemli bir isim olduğuna işaret eden Bezgin, şunları söyledi:
"Dünyanın en iyi 100 futbolcusu içerisinde yer alıyordu ve sonrasında teknik direktör oldu. Futbolculuk döneminde de başarılıydı, teknik direktörlükte de başarılı. Başarısı, Sivasspor'un bulunduğu konumdan da belli. Roberto Carlos'la çalışmaktan dolayı mutlu ve heyecanlıyım." 

AYKUT ÖZTÜRK 

Almanya'nın Rw Erfurt takımından transfer edilen forvet Aykut Öztürk ise Sivasspor'un ligde iyi gittiğini belirterek, ligi iyi bir yerde bitirmek istediklerini söyledi.

Herkesin takım için mücadele etmesi gerektiğini dile getiren Öztürk, golleri kimin attığının önemli olmadığını ifade etti. Roberto Carlos gibi büyük bir isimle ilk kez çalışacağını belirten Öztürk, "Carlos, futbolculuğunda olduğu gibi antrenörlük döneminde de birçok şeyi ispatladı. Ondan çok şey öğreneceğim. Sivasspor, inşallah sezonu layık olduğu yerde bitirecek" diye konuştu. (AA)