Yeniler idmanda ışık saçtı

Fenerbahçe, ligin 19. haftasında deplasmanda Ankaragücü ile oynayacağı maçın hazırlıklarına dün başladı. Teknik sorumlu Oğuz Çetin yönetiminde, Samandıra Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve yaklaşık bir saat süren idmanda, Beşiktaş maçında forma giyen futbolcular kondisyoner Stefano Marone eşliğinde salonda çalıştı.

İSTANBUL - Fenerbahçe, ligin 19. haftasında deplasmanda Ankaragücü ile oynayacağı maçın hazırlıklarına dün başladı. Teknik sorumlu Oğuz Çetin yönetiminde, Samandıra Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve yaklaşık bir saat süren idmanda, Beşiktaş maçında forma giyen futbolcular kondisyoner Stefano Marone eşliğinde salonda çalıştı. Diğer futbolcular ise pas çalışmasının ardından kendi aralarında çift kale maç oynadı.
Antrenman maçında Ortega, Besçasnıh, Kemal, Mirkoviç, Cem ve Ali Akdeniz'den oluşan kırmızı takım, Yusuf, Erhan, Rebrov, Semih, Fatih ve Erman'ın yer aldığı mavi takımı 10-7 yendi. Kırmızı takımda 5 gol atan Besçasnıh'la 4 gol atan Kemal performanslarıyla teknik heyeti sevindirirken, bir golü de Ortega kaydetti. Mavi takımın golleri ise Semih (4), Erhan, Rebrov ve Fatih'ten geldi.
Bu arada boyun fıtığı teşhisi konan Yugoslav futbolcu Miroslav Steviç, tedavi olmak için Almanya'ya gitti. Sarı-Lacivertli takımın yaptığı antrenmanda yer almayan Steviç'in, Almanya'da bir süre tedavi olduktan sonra İstanbul'a döneceği bildirildi. Sakatlığı nedeniyle tedavisi süren İsmail Güldüren'in takımdan ayrı koşu yaptığı antrenmanda, belinde ağrıları olan Ogün tesislerde tedavi oldu. Fenerbahçe, Ankaragücü maçının hazırlıklarını akşam yapacağı antrenmanla sürdürecek.
Taraftarın Rebrov ümidi
Öte yandan Sarı-Lacivertli taraftarların, yeni transferler içinde en çok Sergei Rebrov'a güvendiği ortaya çıktı. 'www.fenerhaber.com' ve 'www.fenerbahce.com' adlı internet sitelerinde halen süren 'Sizce Fenerbahçe'nin devre arasındaki en iyi transferi hangisi?' konulu anketlerde en çok oy Ukraynalı oyuncuya veriliyor. İngiltere Premier Ligi takımlarından Tottenham'dan transfer edilen Rebrov, her iki ankette de şimdiye dek yüzde 46.08 ve yüzde 45.8'lik oy oranlarıyla, devre arasında alınan diğer yeni oyuncular Kemal Arslan, Erhan Albayrak ve Vladimir Besçasnıh'a fark attı. (Spor Servisi)