'Yenilerin de zamanı gelecek'

Geçen sezonun şampiyonu Beşiktaş'ta, ligin açılış maçında Samsunspor maçında alınan galibiyetle yüzler gülerken; yeni transferleri oynatmadığı için eleştirilen teknik direktör Mircea Lucescu, "Kimse merak etmesin, onların da zamanı gelecek" dedi.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Geçen sezonun şampiyonu Beşiktaş'ta, ligin açılış maçında Samsunspor maçında alınan galibiyetle yüzler gülerken; yeni transferleri oynatmadığı için eleştirilen teknik direktör Mircea Lucescu, "Kimse merak etmesin, onların da zamanı gelecek" dedi. Samsunspor'un çok iyi bir kep olduğunu vurgulayan Lucescu, "Şampiyon olmuş bir kadroyu bozamazdım. Takıma tam anlamıyla uyum sağladıkları zaman elbette ki yenilere de forma vereceğim; kimsenin kuşkusu olmasın" açıklamasında bulundu.
Yöneticilerden İbrahim Altınsay ise, Samsunspor karşısında Beşiktaş'a özgü kazanma hırsı, gücü ve tempoyu ortaya koyarak, önemli bir galibiyet aldıklarını belirterek, "Şampiyon kimliğimizi ne kadar unutursak, bu sezon o kadar başarılı oluruz. Futbolda en zor şeylerden biri, şampiyon olduğunuz sezondan sonra konsantrasyonu sağlamaktır. Ligde bu sezon etkili olacak Samsunspor karşısında, gerekli konsantrasyonu, özellikle ikinci yarıda sağlayarak sonuca gittik" diye konuştu. Yeni transfer Ahmet Hassan'ın sonradan oyuna girerek 2 gol atması ve galibiyette pay sahibi olmasına da değinen Altınsay, şunları söyledi: "Teknik heyetimiz geçen sezonda da tüm kadroyu optimum olarak kullandı. Geçen sezon sonradan oyuna girenler bize önemli puanlar kazandırdı, bu sezon da kazandırıyor. Bu da kadromuzun zenginliğini gösteriyor. Ayrıca yeni transferlerin kısa sürede uyum sağlamaları da takımdaki arkadaşlık ortamı ve sistemin ne kadar oturduğunu gösteriyor."
Bu sezon üç kulvarda birden mücadele edecekleri için teknik heyetle görüşüp, transfer girişimlerine başladıklarını hatırlatan Altınsay, Arjantinli Roberto Antonio Nanni ile ilgili bir soruya, "Bu, Nanni de olabilir, başka bir futbolcu da. Daha Ağustos sonuna kadar süremiz var. Transferi hedeflerimize, mali yapımıza uygunsa yapacağız. İlle de transfer yapacağız diye bir şart yok. Eğer bize yararlı olacak ve takıma uyacaksa transfer yaparız" diyerek sözlerini tamamladı.