Yenmek de zor yenilmek de

İyi bir hazırlık dönemi geçiren Fenerbahçe, yeni hocası Oğuz Çetin'le birlikte ikinci yarıya iyi başlamak istiyor. Antalya kampı sonunda oyuncularına, 'takım olma' ve 'arkadaşlık' ruhunu aşıladığını söyleyen Çetin, '2 şubatı bekleyin' açıklamalarıyla, pazar günkü maçta beraberliği bile düşünediğinin mesajını vermişti.

İSTANBUL - İyi bir hazırlık dönemi geçiren Fenerbahçe, yeni hocası Oğuz Çetin'le birlikte ikinci yarıya iyi başlamak istiyor. Antalya kampı sonunda oyuncularına, 'takım olma' ve 'arkadaşlık' ruhunu aşıladığını söyleyen Çetin, '2 şubatı bekleyin' açıklamalarıyla, pazar günkü maçta beraberliği bile düşünediğinin mesajını vermişti. Kadrosunu, Besçasnih, Erhan Albayrak, Sergei Rebrov ve Kemal'i katan Sarı-Lacivertliler, bu maçta ne yazık ki bu oyunculardan yararlanamayacak. Yani bir anlamda, sahada 'eskiler' olacak. Fenerbahçe'nin aklı Arjantinli yıldız Ortega'da kuşkusuz; ama onun aklı da (diğer bütün sorunları bir tarafa bırakarak) doğum yapacak olan eşinde. Ortega, yedi aylık hamile olan eşini İstanbul'a getirmenin çarelererini arıyor, heyhat bu kez karşısında tıp var, çünkü doktorlar uzun bir uçak yolculuğuna izin vermiyor. Bu da yıldız futbolcunun, kendisini işine vermesini engelliyor. Bir de, 'Ceyhun-Ortega birlikte oynar mı?' konusu var ki; bunu da, Oğuz Çetin dahil herkes görecek.
1 trilyon hasılat bekleniyor
Pazar günü oynanacak maçta, Fenerbahçe yönetimi seyirci ve hasılat rekoru bekliyor. 9 bin kombine biletli taraftarın bulunduğu, bunun dışında basılan biletlerin tamamen tükendiği belirtilirken, 55 bin kişinin dolduracağı Şükrü Saraçoğlu Stadı'ndan 1 trilyona yakın hasılat bekleniyor. Öte yandan, derbiyi izlemek için Avrupa kulüpleri de sıraya girdi. Bayern Münih, Manchester City, Manchester United kulüp yetkilileri Sarı-Lacivertli yetkililere faksla müracat ederek, maçı izlemek için bilet talebinde bulundular. Avrupa'nın bu dev kulüplerinin yöneticileri, Rüştü, Ümit Özat, Ceyhun ve Mirkoviç'i izleyecekleri öğrenildi. (Spor Servisi)İSTANBUL - Derbide, Beşiktaş'ın en büyük silahı hiç kuşkusuz ki teknik direktör Mircea Lucescu. Rumen teknik adam her zamanki gibi mütevazı konuşup, "Favori Fenerbahçe. Çünkü hem taraftar, hem yeni transferlerin eskileri hırslandırması ve bir de Oğuz Çetin faktörü var" dedi,
ama eklemeyi de unutmadı: "Biz de yabana atılacak takım değiliz".
Devre arasında, Antalya'yı iki kez yol eden Siyah-Beyazlılar, hazırlık maçlarında dahi yenilmeyerek, lig ve Avrupa maçlarındaki serisini sürdürdü. Derbi provası olarak oynadıkları Dinamo Bükreş maçını da aldılar üstelik. Ara transfer döneminde de kadrosunda büyük değişiklik istemeyen tecrübeli hoca, Fenerbahçe'nin bu yıl yaptığı resmi ve özel maçların kasetlerini futolcularına izleterek rakibi adeta ezberletti.
Dün yaptığı tek idmanla derbi hazırlıklarını sürdüren Siyah-Beyazlılar, maç gününe kadar kapılarını dış dünyaya kapadı ve kampa çekildi
Ahmet Dursun sevinci
Beşiktaş'ta sakatlıkları süren Nouma, Ahmet Yıldırım ve Pancu'nun durumları iyiye gidiyor. Bu futbolcuların maçta görev yapabilecekleri
açıklandı. Sergen Yalçın'ın durumu ise henüz netlik kazanmadı. Hazırlık maçlarında eski günlere döndüğünün sinyalini veren İlhan Mansız ise derbiye hazır. Maç, asabi golcü için de bir tür mihenk taşı olacak.
Siyah-Beyazlılar'da bir sevindirici haber de Ahmet Dursun'dan geldi. Genç oyuncunun, Fenerbahçe maçıyla yeni bir çıkış yapması bekleniyor. Bu arada, geçirdiği gribal enfeksiyon nedeniyle bir süredir takımla birlikte idmanlara katılamayan kaptan Tayfur'un derbiye yetiştirileceği bildirildi. Tecrübeli oyuncunun yarın takımla birlikte idmanlara katılacağı açıklandı. (Spor Servisi)