Yerlikaya: Sporcu iyi siyaset yapar

22 Temmuz Genel Seçimleri'nde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden milletvekili seçilen 'Asrın Güreşçisi' lakaplı dünya ve olimpiyat şampiyonu milli sporcu Hamza Yerlikaya...

SİVAS - 22 Temmuz Genel Seçimleri'nde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden milletvekili seçilen 'Asrın Güreşçisi' lakaplı dünya ve olimpiyat şampiyonu milli sporcu Hamza Yerlikaya, "Sporcu siyasetin iyisini yapar, siyasetten de iyi anlar" dedi. Sivas'ta basın mensuplarının karşısına çıkan Yerlikaya, partilerin milletvekili adaylarını açıkladığı dönemlerde 'Sporcu siyasetten ne anlar' şeklinde söylemler ortaya atıldığını ifade ederek, "Yani toplumda avukat, doktor, hemşire, çiftçi, esnaf olan kişiler milletvekilliği yapar da sporcular yapamaz mı? Bunlar çok yanlı ve yanlış konuşmalar" diye konuştu.
Kabinede spordan sorumlu bakanlık konusunda bir beklentisinin olup olmadığının sorulması üzerine ise Hamza Yerlikaya, "Bunu sayın Başbakanımız ve kurmayları takdir buyurduğu müddetçe biz her yerde, her kademede görev alırız, ama bir süreç vardır, süreçleri iyi değerlendirmek lazım" dedi. (Spor Servisi)