Yeşil sahalara 'RTÜK cezası'!

Türkiye FutbolFederasyon, ihlalde kanalı değil programı cezalandıran RTÜK'ün benzeri bir ceza modeline geçiyor. Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı İlhan Cavcav, federasyonun küfürlü tezahürat nedeniyle uyguladığı saha kapatma cezasını değiştirdiğini belirterek, "Artık tribün kapatılacak. Ancak biz buna karşıyız" dedi.

Gençlerbirliği ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı İlhan Cavcav, TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in ceza yönetmeliğini değiştirdiklerini söylediğini bildirdi. Radyospor’a konuşan Cavcav, “Demirören, ceza yönetmeliğini değiştirdiklerini söylüyor. ‘Küfürün önüne geçiyoruz’ dedi. ‘Küfür hangi tribünden geliyorsa, bir sonraki maçta o tribünü kapatacaklarmış. Küfür maraton tribününden geliyorsa, biz stadı tamamen kapatmayacağız,ama küfrün geldiği maraton tribününü kapatacağız veya şeref tribününü kapatacağız’ diyor. Biz kararı aldık diyor. Avrupa ’da bu uygulamanın örneği varmış. Biz o işi hallettik. Demek ki yönetimde bunun kararını almışlar” dedi.
Kararı doğru bulmadığını söyleyen Cavcav, “Bu da doğru yol değil. Hangi mantığa dayanarak böyle bir uygulama düşünmüşler. Kapalıyı kapattın, kapalıdan bilet alan adam, sonraki maçta maraton tribününe giremez mi? Bunu yolu, 20-30 kişinin yaptığı kötü tezahüratı bütün tribünlere mâl ediyor. Ayrıca sadece kadın ve çocukların izlediği maç uygulaması da son derece yanlış. Kadınlara hakaret, üstelik kadınlar da küfrediyor. TFF’nin derdi bu olmamalı” deri.
Yabancı kontenjanın 5+3 olmasında direten Beşiktaş ’ı da çelişkili olmakla suçlayan Cavcav, “Başkan Fikret Orman ve yönetici Deniz Atalay 6+2’ye hayır diyor, ikinci başkan Ahmet Nur Çebi ‘Hallederiz’ diyor.
Cavcav, Beşiktaş ile Elazığspor’un Demirören yönetimini istemediğini de söyledi.