Yeşil sahalarda yıldız yağmuru

İtalya, İspanya, Almanya, İngiltere, Fransa ve Hollanda olmak üzere toplam 6 ülkede, 61 gözde futbolcu kulüp değiştirdi.

BRÜKSEL - İtalya, İspanya, Almanya, İngiltere, Fransa ve Hollanda olmak üzere toplam 6 ülkede, 61 gözde futbolcu kulüp değiştirdi. Aralarında Fenerbahçe'den Rüştü Reçber, Real Sociedad'tan Tayfun Korkut ve Inter'den Ümit Davala'nın da bulunduğu transferler arasında, büyük sansasyon yaratan İngiliz David Beckham'ın Manchester United'dan Real Madrid'e geçmesinin ardından, şimdi de Brezilyalı genç yıldız Ronaldinho'nun hangi takıma transfer olacağı tartışılıyor. Fransa'nın Paris Saint Germain takımında top koşturan yıldız futbolcunun, Manchester United ya da Real Madrid'e transfer olması beklenirken, bu oyuncunun yaklaşık 45 milyon euro tutan transfer maliyeti, kulüpler için en büyük sorun olarak gösteriliyor.
Avrupa'da forma giyen bazı futbolcuların yaptığı transferler şöyle: Kafu (Roma'dan Milan'a), Donato (Milan'dan Sampdoria'ya), Appiah (Brescia'dan Juventus'a), Morfeo (Inter'den Parma'ya), Helveg (Milan'dan Inter'e), Beckham (Manchester United'dan Real Madrid'e), Rüştü (Fenerbahçe'den Barcelona'ya), Musampa (Malaga'dan A.Madrid'e), Sissoko (Auxerre'den Valencia'ya), Tayfun (Sociedad'dan Espanyol'a), Luis Garcia (A.Madrid'den Barcelona'ya), Ümit (Inter'den Werder Bremen'e), Bobic (Hannofer'den Hertha Berlin'e), Thomas Zdebel (Gençlerbirliği'nden Bochum'a), Djemba-Djemba (Nantes'dan Manchester United'a), Seaman (Arsenal'den M.City'ye), Tarnat (Bayern Münih'ten M.City'ye.) (Spor Servisi)