Yetenek avcısı Gençlerbirliği

Yetenek avcısı Gençlerbirliği
Yetenek avcısı Gençlerbirliği
Ankara ve çevre illerde antrenörler ve beden öğretmenleriyle iletişime geçen Gençlerbirliği, yetenekli çocukları futbola kazandırıyor.

ANKARA (AA) - Gençlerbirliği Altyapı Koordinatörü Osman Nuri Işılar, Türkiye 'de altyapıya en çok yatırım yapan kulüplerden biri olduklarını ve bununla gurur duyduklarını belirterek, "Bu iş, kulübe ekonomik bir yük getirse de geleceğe ve insana yatırım yapıyoruz" dedi.

Genç oyunculara yönelik antrenman ve gelişim programları konusunda Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nden destek aldıklarını kaydeden Işılar, "Altyapı faaliyetlerine hız kazandırmak için genç takımları yurt içi ve dışındaki turnuvalara gönderiyoruz. Tesisimizin mevcut 60 dönümlük arazisi yeterli değil. Bu nedenle arazimize 60 dönümlük yeni bir bölüm daha katmayı planlıyoruz" diye konuştu. 

"100'ÜN ÜSTÜNDE FUTBOLCUMUZ LİGLERDE TOP KOŞTURUYOR"

Gençlerbirliği altyapısından yetişen 100'ün üzerinde futbolcunun liglerde top koşturduğunu dile getiren Işılar, Spor Toto Süper Lig'de 18, PTT 1. Lig'de 19, Spor Toto 2. Lig'de 36, Spor Toto 3. Lig'de ise 56 oyuncularının olduğunu söyledi.

Fenerbahçe'deki Gökhan Gönül, Galatasaray 'daki Engin Baytar ve Beşiktaş 'taki Mustafa Pekmetek'in de Gençlerbirliği altyapısından yetiştiğini anlatan Işılar, Gençlerbirliği A takımında ise 7 oyuncunun altyapı kökenli olduğunu ifade etti.

Işılar, amaçlarının Türk futboluna kaynak sağlamak olduğunu belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:
"Amacımız Türk sporuna faydalı insanlar yetiştirmek, gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak. Altyapıdan yetiştirdiğimiz futbolcuların sadece Gençlerbirliği'nde forma giymesi gibi bir çabamız yok, amacımız Türk futboluna hizmet. Futbol okulumuz 20 yıl önce kuruldu. Pedagojik formasyona sahip 28 eğitmen, genç futbolcuların eğitimini takip ediyor. 8-19 yaş arası gençlerin dahil olduğu altyapı, her yıl 5 bin yeni öğrenciye kapılarını açıyor."