Yeterli imza toplandı mı?

Futbol Federasyonu'nun olağanüstü genel kurula gitmesi için yapılan çalışmalarda, muhalefet kanadının yeterli imzaya ulaşamadığı öne sürüldü. Kulüpler Birliği'nin 27 Aralık tarihinde...

ANKARA - Futbol Federasyonu'nun olağanüstü genel kurula gitmesi için yapılan çalışmalarda, muhalefet kanadının yeterli imzaya ulaşamadığı öne sürüldü. Kulüpler Birliği'nin 27 Aralık tarihinde yaptığı ve yediye karşı 10 kulübün desteğiyle alınan olağanüstü genel kurula gidilmesi yönündeki tavsiye kararının ardından imza toplamaya başlayan muhalefet kanadının gerekli 89 imzayı toplayamadığı iddia edildi.
Bursaspor Başkanı Levent Kızıl'ın liderliğini yaptığı muhalefet kanadı, daha önce yeterli imzaya ulaştıkları yönünde açıklama yapmalarına rağmen başvuruyu iki kez erteleme kararı almış ve federasyona 8 Ocak'ta başvuracaklarını açıklamıştı. Federasyona yakın kaynaklar, birlik toplantısında tavsiye kararı alınmasına 'evet' diyen 10 kulüpten şu ana kadar sekizinin imza verdiğini, ancak Galatasaray ve Ankaraspor'un imza vermeye sıcak bakmadığını dile getirdi.
Bursaspor, Rizespor, Konyaspor, Kayserispor, Erciyesspor, Antalyaspor, Sakaryaspor ve V. Manisaspor'dan imzalarının toplandığı belirtilirken, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor, Denizlispor, Ankaraspor, Gençlerbirliği, Ankaragücü, Gaziantepspor ve Sivasspor'un sessiz kalmayı tercih ettiği öğrenildi. Fenerbahçe ise bir açıklama yaparak muhalif grubu desteklediğini duyurdu.
Bu iddiaların ortaya atılmasının ardından bir açıklama yapan Levent Kızıl tüm iddiaları reddetti ve başvuruyu yarın yapacaklarını duyurdu. "Yeterli imzanın toplanıp toplanamadığını pazartesi herkes görecek" diyen Kızıl şöyle devam etti. "Fenerbahçe'den imza alındı, Galatasaray delegelerinin imzası da pazartesi ya da salı günü elimize ulaşacak. Hafta başında imza sayısı 100'ün üzerine çıkacak." (Spor Servisi)