Yiğiter Uluğ'dan Lofton itirafı

Yiğiter Uluğ'dan Lofton itirafı
Yiğiter Uluğ'dan Lofton itirafı
Beşiktaş Kulübü Basketbol Genel Direktörü Yiğiter Uluğ, Pınar Karşıyaka karşısında mucizevi üç sayılık basketle takımının galibiyetinde büyük rol oynayan Christopher Lofton'ı başantrenör Ahmet Kandemir'in ısrarları sonucu takımda tuttuklarını söyledi.

Yiğiter Uluğ, kulübün internet sitesine yaptığı açıklamada, orta sahadan attığı üç sayılık basketle maçın uzatmaya gitmesini sağlayan ve uzatma bölümünde de ortaya koyduğu performansla takımının galibiyetine yardımcı olan Christopher Lofton'ın transferde yaz boyunca kendilerini en çok uğraştıran oyuncu olduğunu ifade etti.

ABD 'li basketbolcunun adeta yılan hikayesine dönen transferini çözümleyene kadar sayısız geceyi uykusuz geçirdiklerini belirten Yiğiter Uluğ, "İtiraf edeyim ki, onun yüzünden koçumuz Ahmet Kandemir ile defalarca tartıştık. Ben ne zaman 'yeter artık' noktasına gelsem ve bir başka skorer arayışına girecek olsam, Ahmet ısrarla Chris'i savundu. Bugün Lofton, Beşiktaş İntegral Forex takımının vazgeçilmez bir parçasıysa, bunu büyük ölçüde Ahmet Kandemir'e borçluyuz" dedi.

Lofton'ın çok özel bir oyuncu olduğunu vurgulayan siyah-beyazlı takımın idarecisi, şunları söyledi:

"Maç boyunca hiçbir şey yapamamış göründüğü günlerde bile son dakikalarda mutlaka sahada kalması gereken müthiş bir sayı tehdidi. Pınar Karşıyaka önünde o son saniye basketine gelene kadar kötü seçilmiş şutları, savunma hataları oldu. Ama moralini bozmadı, özgüvenini yitirmedi. Son hücumda o sahadaysa her şey olabilir. Lofton son sözü söylemeden, bizim yenilgiyi kabul etmemiz mümkün değil."

Sağlam karakterli oyunculardan kurulu, dirençli, kötü oynadığı günde bile son topa kadar mücadeleyi bırakmayan bir takımları olduğunu anlatan Yiğiter Uluğ, siyah-beyazlı taraftarların Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca'ya gösterdiği jestin aynısını kendi çalıştırıcılarına da göstermesi gerektiğini vurguladı.

"Kimse adından söz etmiyor ama bu takım, Ahmet Kandemir'in eseri" diyen Uluğ, "Taraftarımızın rakip koçlara karşı centilmence jestler yapması, çiçek vermesi güzel elbette… Fakat yüce gönüllü Beşiktaş taraftarının aynı sevgi ve desteği Ahmet Kandemir'den esirgemesini anlayamıyorum" ifadelerini kullandı. (AA)