Yılan hikâyesi devam ediyor

Türk ve İtalyan basınında aylardır süren 'Hasan Şaş'ın Inter ile sözleşme imzalayacağı' iddiaları, dün de İtalyan gazetelerinde geniş yer aldı.

MİLANO - Türk ve İtalyan basınında aylardır süren 'Hasan Şaş'ın Inter ile sözleşme imzalayacağı' iddiaları, dün de İtalyan gazetelerinde geniş yer aldı. Hasan Şaş'ın, menaceri aracılığıyla Inter ile anlaştığına kesin gözüyle bakan İtalyan spor medyası, resmi anlaşmanın yakında imzalanacağını ileri sürüyor. La Gazzetta Dello Sport, "Hasan Şaş kafeste, Milano'ya uçamayacak" başlığı altında verdiği haberinde, "İki haftadır kadro dışı kalan Hasan'ın Milano'ya gelerek Inter ile resmi anlaşma imzalamak istediği, ancak Galatasaray'ın bunu önlemek için havaalanına casus yollayarak futbolcuyu izlettiği" yazıldı.
Gazete, Hasan'ın Inter'e gelmek için, önceden istediği 2.5 milyon dolarda da indirim yapıp, 2 milyon 250 bin dolara razı olduğunu ileri sürdü. Emre ve Okan'ın oynadığı Inter'in gelecek sezon formasını taşımayı hedeflediği ifade edilen Hasan'ın sürekli olarak İtalyan yöneticilerle telefonla görüştüğü de savunuldu. La Repubblica ise, "Galatasaray ile anlaşma sağlandı, Hasan Şaş, Milano'ya geliyor" diye yazdı.
Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, Hasan'ın başka kulüplerle görüşmesinin en doğal hakkı olduğunu söyledi. Dürüst, Hasan'ın başka kulüplerle görüşmediğini, ancak bunu yapmasının hakkı olduğunu belirterek, "Sezon sonunda tercihini kendisi yapacak. Bir tarafta biz, diğer tarafta başka kulüpler olacak" dedi. Sarı-Kırmızılılar'da Ergün'ün Kocaelispor maçında oynamayacağı, Cihan'ın ise sol ayak bileğinde burkulma meydana geldiği bildirildi. (Spor Servisi)